1. oyunun giriş sahnesini baya beğendim. (yanımdakileri dürtecek kadar) buradan başlayıp oyunun sonuna kadar yönetmenin kendini göstermek için can atttığını gördüm. her numara denendi çav bellaya kadar uzandı iş. özgün olmakla kolpa olmak arasında gitti geldi oyun. çoğu sahneyi başka oyunlardan hatırlar gibi oldum, bazı yerleri de beğendim. geometrik çizimler iyiydi. dansların bir kısmı iyiydi.

  fakat oyunun son 15 dakikası ve finali fecaat idi. neyse çok açmayalım gidip görmek en iyisidir sayın youser. emekçi geçenlere teşekkürler.
  abi
 2. oldukça para ve emek verildiği belli olan istanbul şehir tiyatroları'nın yeni oyunu. anladığım kadarıyla oyuna ilgi epey yüksek, bunda oyun metninin emir kusturica tarafından seneler önce underground ismiyle filme uyarlanmasının etkisi epey çok.

  oyunu prömiyerinin ertesinde dopdolu harbiye muhsin ertuğrul sahnesi'nde en arka sıranın bir önünden izledim. oyuncular karıncalardan halliceydi, bırakın mimik, jesti oyuncuların yaşlarını dahi kestirmek imkansızdı bu mesafeden. çok daha küçük bir sahnede ya da ön sıralarda izlemenizi tavsiye ederim, oldukça bol detaylı bir oyun zira.

  oyuna gelecek olursak, 2. dünya savaşı zamanında geçen vurucu, sembolik metin oldukça kalabalık bir ekiple, yüksek bir çabayla sahneleniyor. gene de oyunda bir duygu eksikliği olduğu ve sembolleri kullanırken, kapalı bir anlatımı seçmişken çok da başarılı olunamadığı fikrindeyim. bir de oyunun kapanışını bella ciao eşliğinde kolbastı oynayarak yapmasalardı her şey çok daha güzel olabilirdi.

  fırsat bulursanız gidip görün derim. oyun 90 dakika, tek perde onu da belirteyim.