öğretmen - kartal tibet - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
öğretmen - kartal tibet
başarılı bir öğretmen olan hüsnü bey, görev yaptığı köy ilkokulunda öğrencilerin üstün başarısı sebebiyle onurlandırılır, istanbul'un zengin muhitlerinden birinde bir okula tayin edilir. ancak ailesiyle beraber heyecanla geldiği bu görev, ruh sağlığında onulmaz hasarlar bırakacaktır.


 1. filmin senaristini muzaffer izgü sandım, o derece geçim sıkıntısını ve iki çocuklu bir aileye tek maaşla bakan bir memurun büyük şehirde başına gelenleri anlatmış. "komik şaban filmi" değil asla, şaban filmi bile değil. eğer birileri bu film için "kötü şaban filmi" diyorsa zaten kemal sunal'ı "eşşoğ'leşek" diye tokat atan bir komedyen olarak görüyordur...
 2. genel olarak kemal sunal filmleri, toplumda ki sorunlara dair mesaj veren filmlerdir.
  öğretmen filmi çocukluğumda izlediğim filmlerdendir. öğretmen%70 enflasyona sahip bir dönemde,ailesini geçindiren bir aile babasıdır.
  onun trajedisini yaşıyoruz. bir zamanlar böyleydi yaşam, sanırım bundan sonrada böyle olacak.
 3. ayağını sıkan ayakkabı yerine, keten yazlık ayakkabıyı takım elbisenin altına giydiği için şaşkın şaşkın bakan öğrenciler, şimdi olsa: 'vouv kombine bak' derdi.
  önden bağcıklı eşofman altından hallice bir jogger pantolonu, boğazlı bol bir kazak, desenli çorap ve klasik smokin ceketiyle kombinleyen zara bozuntusuna ben de öyle bakıyorum çünkü; şaşkın ve dejenere...
  483