• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (4.50)
olanlar oldu - hakan algül
zafer ve annesi döndü hanım ege’nin bir kıyı kasabasında birlikte yaşamaktadır. yaşı geçmekte olan oğlunun kasabanın güzeli mehtap’tan ayrılmış olmasına ve hala evlenmemiş olmasına üzülen döndü, bu gidişata son vermek için harekete geçer. bu esnada mütevazı teknesinin sorunlarıyla boğuşan zafer’in yaptığı mavi turda olanlar olur! zafer ünlü dizi oyuncusu aslı ile tanışır ve ikili arasında önüne geçilemez bir çekim başlar. ancak aslı döndü hanım'ın ideal gelini olabilecek midir? mehtap'ın babası ibrahim'in sinsi planları da zafer ve ailesinin peşini bırakmayacaktır. tüm bunların üstüne aslı'nın eski sevgilisi dde tatile dahil oluverir! bu tatilde aşk, komedi ve talihsizlikler birbirini kovalayacaktır!
bkm yapımı komedi filminin oyuncu kadrosunda başrolde ata demirer yer alırken, kendisine tuvana türkay, salih kalyon, ülkü duru, seda güven, renan bilek ve toprak sergen gibi tanınmış isimler eşlik ediyor. yönetmen koltuğunda hakan algül'ün oturduğu komedi filmi olanlar oldu'nun senaryosunda da ata demirel'in imzası var. filmin görüntü yönetmenliğini ise ahmet sesigürgil üstleniyor. (beyazperde.com)
  1. başrolünü ata demirer ve tuvana türkay'ın paylaştığı komedi filmi. ege'de güzel bir kasabada geçiyor. ata demirer'i çok sempatik bulduğum için özellikle gittim fakat filme çok büyük beklentiyle gitmenizi tavsiye etmem. seviye olarak günümüzdeki komedi filmlerinden kaliteli olduğu kesin. yalnız pek güldüğümüzü söyleyemeyeceğim. sana puanım dokuz kanka demek isterdim ama en fazla on üzerinden yedi diyebilirim.
  2. ata demirerin senaryosunu ve başrolünü oynadığı sadece bazı yerlerden güldüren genel olarak vasat olan komedi filmi. ama filmin çekildiği yerin (bkz: sığacık) güzelliği sizi çekebilir zaman kaybı değil mi emin olamadığım için beklentisiz izleyin derim.
  3. arada bir güldürse bile hakkında iyi bir şey denilecek değil puan vermeye gerek yok.
  4. olmasa da olurdu.