ölü doğanlar - doruk ateş - youreads

    • okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (10.00)
Yazar doruk ateş
ölü doğanlar - doruk ateş
şehrin en gizemli uyuşturucu çetesinin peşinde olan narkotik başkomiseri yakup, mezarlıkta onu neyin beklediğinden habersizdir. önce çatışma çıkar, vurulur ve geçmişine uzanan kirli şebekenin üzerindeki örtü kalkar. sonrası çok daha karanlık, çok daha mide bulandırıcıdır. her ipucu onu genç cumhuriyet'in ilk varoşlarına, başkentin suç krallığının içine, insanların hakkında konuşmaya bile çekindiği çinçin bağları'na götürür.

roman boyunca ev ev, sokak sokak gerilimi yaşayacak, o renksiz, sessiz, dilsiz gecekonduların içinde akıllara durgunluk veren yaşamlara tanıklık edeceksiniz. sonunda, hayatın anlamsızlığını, insanların ölüm karşısındaki çaresizliğini en iyi anlatan mekâna; cebeci asri mezarlığı'na gideceksiniz. siz de onlarla beraber ölmek isteyeceksiniz.
  1. kitapta o kadar çok bilgi var ki ankara hakkında.
    cümle arasında konuşurken 'la' kullanılması, altındağ'da bulunan çinçin semti, üçüncü bir şahıstan bahsedilince "bebe" diye söz etmek,cebeci asri mezarlığı, "angaralıyım" demek.. kesinlikle okuyucuyu sıkmayacak bir biçimde,akıcı bir dille yazılmış. hatta bazı satırları okurken gözlerimden yaş gelecek kadar esprili. kendine özgü hikayesi,mizahi anlatımı ve ayakları sağlam basan karakteriyle soluksuz okunan son derece keyifli bir kitaptı.