one piece - youreads

    • izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (9.64)
one piece
korsan kral gold roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin grand line'da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. bu olaydan sonra herkes grand line'a gider. ancak grand line'a girmek çok zor, grand line'da canlı kalabilmek imkansızdır.

kahramanımız monkey d. luffy'nin rüyası, korsan kral olmak ve one piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen luffy, kazara bir şeytan meyvası (akuma no mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvası vardır ve bu meyvalar yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. luffy'nin yediği meyva onu bir lastik çocuğa çevirir. bu olaydan yıllar sonra luffy denize açılır. yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve one piece'i bulmak için grand line'da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır.


  1. halihazırda 690 bölümü yayınlanmış ve hikayenin bitimine en az bu kadar vakit varmış izlenimi veren anime. şimdiye kadar izlediğim en iyi animelerden biri olmakla beraber her bölümde hikaye çok az ilerlediği için 5-10 bölüm biriktirmeden izlenmemesini tavsiye ederim. hikayenin ana karakteri monkey d. luffy ise beni en çok etkileyen anime karakterlerinden biridir.