organize işler sazan sarmalı - yılmaz erdoğan - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (3.63)
organize işler sazan sarmalı - yılmaz erdoğan
organize işler filminin devamı niteliğindeki filmin yönetmeni yılmaz erdoğandır. filmde dolandırıcılık hikayeleri anlatılmaktadır.


 1. film müzikleri kötüydü. ilk filmdeki müzik gayet keyifliydi. ilk yarısında gayet keyif aldım ikincisi çekilen filmler genelde kötü olurken bu sefer sevdim. fakat demeden edemiycem bazı sahneler çok gereksizdi.
  abi
 2. Filmi beğendim ama ilk filmden iyi değildi bence, ilki daha sıcak, daha aileseldi. Bir de bu film sanki ilk filmdeki karakterlerin ve konunun eşleniği oluşturularak yapılmaya çalışılmış gibi geldi, elbette farklılıklar vardı ama bazı sahnelerde de kasıtlı olarak ilk filmden sahneler çağrıştırılıyor.

  !---- spoiler ----!

  İlk filmdeki karakter - ikincideki karakter diye yazarsam

  Müslüm - Saruhan
  Özgü Namal'ın rolü - Naim
  Superman - Damat
  Ebru Akel'in rolü - Ezgi Mola'nın rolü
  Berrak Tüzünataç'ın rolü - Saruhan'ın sevgilisi


  !---- spoiler ----!

  Kıvanç Tatlıtuğ'un oyunculuğunu ve Ata Demirer' in konuk halini sevdim. Kıvanç tatlıtuğ demişken, Sarı Saruhan'ın sözdeyişiyle bitireyim:)
 3. tek kelimeyle berbat bir film.
  neyse ki netflix türkiye'de film henüz vizyondayken yayınlandı da ekstra sinema parası vermeye gerek kalmadan evden izledik.
  yoksa sinemada kişi başı 20 tl civarı verilse insanın içine otururdu.
  o derece berbat bir film.
 4. neden kötülendiğini görebilmek için izleyeceğim film. bir de her yerde gündem oldu erdoğan’ın son dönemdeki tavırlarından.
  sezgi
 5. organize işler - yılmaz erdoğan filminin devamı olduğunu düşünenler için bir hayal kırıklığı, yeni bir organize işler için ise başarısız bir girişim sayılabilecek film.

  !---- spoiler ----!

  filmin kadrosundaki ağır oyuncuların parasını ödedikten sonra geri pek bir şey kalmadığını gören yönetmen, "hazır elimizde "çok güzel hareketler bunlar 2" kadrosu varken neden bunları kullanmıyoruz" şeklinde düşünmüş olsa gerek ki film tam olarak bir skeçler derlemesine dönüşüyor. açıkçası filmi taşıyan bir karakter yok; hayır kıvanç taşıyor diyemeyiz. karakteri güzel vermiş; fakat filmin sığlığı içinde çok sırıtmış.

  diğer taraftan, sanırım yine para meselesi devreye girmiş olacak ki müzik yapmayı unutmuşlar. eskilerden ne varsa bi karışık yapalım demiş olsa gerekler ki ortaya pek de bir şey çıkmamış.

  filmin uzun süren o ilk sahnesinde sıkılmadıysanız filmi beğenirsiniz. filmin hedef kitlesinin tam olarak hangi yaş grubu olduğunu ben kestiremedim. ne bir senaryo bütünlüğü ne de bir tempo. ne yazık ki devam filmi olarak ilk filme çok yaslanmış olduğu apaçık görünüyor. bu yaslanma filmi kurtaramamış. sürekli olarak ilk filme atıfta bulunmak durumu kurtarmamış.

  tamamen finansal kaygılarla çekilmiş bir film olduğunu kabul edecek olursak film iyi bir gişe yaparak bu kaygıları bertaraf edebilir; fakat bari adını başka bir şey koysaydınız. bu film ne organize işler kalitesinde ne de yılmaz erdoğan kalibresinde olmuş. tam da gösterime girdiğinde netflix'te yayınlanması fiyaskonun tavanı oldu bence.

  bu durum aslında filmin daha vizyona girmeden satıldığını ve sınırlı kaynaklarla çekilerek sinemaya yetiştirildiğini, bu arada da patlamış mısır muhabbetinin araya girmesiyle gösteriminin gecikmesi sonucu aynı anda birden fazla platformda gösterildiğini ve tüm bunların izleyiciyi daha da soğuttuğunu gösteriyor.

  imdb puanına bakmadım bile; fakat vaktiniz varsa ilk filmi tekrar izleyin bence.

  !---- spoiler ----!
 6. türk komedi filmlerinin sıkı bir takipçisi olduğumu söyleyemeyeceğim. bu fimlere genel tavrım ağız bükmek, kafa çevirmek şeklinde. gelgelelim, organize işler sazan sarmalı'nı izledim. sebebi malum, netflix'e düşmüş henüz vizyondayken. sanki bedava bilet bulmuşuz gibi saçma sapan bir hisse kapılmış olacağım ki izledim.

  film tahmin edileceği gibi berbat, türk televizyonlarında ve dahi sinemasında ne kadar popüler isim varsa hepsini toplayıvermiş yılmaz erdoğan filmine. sonra da pek bir şey yapmamışlar zaten. vasat hikaye, uzadıkça uzayan sahneler, komik olmayan espriler, tahmin edilebilir sıkıcı, bayağı bir ilerleyiş, kötü oyunculuklar, kötü müzikler... bir kadının defalarca başka bir kadına "motor" demesi beni güldürmüyor açıkçası. filmle ilgili söyleyeceklerim bu kadar. trailer
 7. yılmaz erdoğanın sıçtığı kıvanç tatlıtuğun mum diktiği film. sadece erdal tosunlu sahnesini beğendim onun haricinde çöp.
 8. kurgu, senaryo, oyunculuklar ve diğer her yönden çuvallamıştır orası sabit ama başıma bir şey gelmeyecekse birkaç esprisine güldüğüm filmimsi. bir de erdal tosun sahnesi... başka gözle görülür bir şey yok.