1. köyceğiz, dalaman, muğla, fethiye, dalyan, sarıgerme'nin ortasında yer alan bir ilçe. hasbel kader, yolumuz düştü, göçtük geldik. adına yakışır biçimde orta halli bir yer, pazarı var dersin ege ilçesi, barı var dersin kadıköy sokağı, esnafı var dersin anadolu'da bir şehir, bağı bahçesi de var, apartmanı dairesi de var. bisikletle bir şehir turu yap, bayılırsın arka sokaklarına. komşudan tavuk da alırsın, migros'tan kahve de.

  öyle ortaca'dır ortaca. aristo ya da buddha'ın öğretisi gibi bir şehir, altın ortayı bulma ümidiyle geldik zaten.

  ortaca'ya şu satırları gönderiyorum buradan.

  !---- spoiler ----!

  ey rahipler! burada iki aşırılık var, teslim olmak zorunda olmadığı dünyayı reddetmek. hangileri mi? biri duyuları sevindiren, aşağı, kaba, kötü, asaletsiz ve gayesiz zevklere teslimiyet; diğeri kendini ıstıraplı, asaletsiz ve gayesiz nefsi işkenceye teslim etmek. evet, ey rahipler, tathagata burada her iki aşırılıktan da uzak durdu, gözü açan, aklı aydınlatan orta yolu tanımaya gitti. bu yol sükûnete, tanımaya, aydınlanmaya, nirvana’ya götüren yoldur.

  o, bu yolu sekiz doğruluk olan, doğru görüş, doğru istek, doğru konuşma, doğru fiil, doğru hayat, doğru irade, doğru düşünce, doğru tefekkür olarak tanımlar.

  !---- spoiler ----!
  abi