ösym - youreads

 1. dunning-kruger senrdomundan faydalanmaya çalışan devletin en güçlü silahı. içi boş insana ne kadar çok statü yüklersen yeni bilgilere ve eleştirilere o kadar kapatır kendisini. eleştirileri umursamaz. öğrenim hayatı boyunca dişe dokunur hiçbir şey öğrenmemiş gençleri bir yarışa sokup o yarışı yalandan kazandırarak(evet, baraj da düşmüş bu sene, kıyamet kadar vasıfsız üniversite açıldı) yersiz özgüven, dolayısı ile öğrenmeye kapalılık aşılıyor bu kurum.

  meslek lisesi sisteminin işletilememesi, yıllarca insanlara bu sınavı kazanmayı özgüven kaynağı olarak aşılama hali doğurdu bu sonucu. bugün bir öğretmen veliyi çağırıp "sizin çocuğun akademik geleceği pek parlak değil, meslek öğretin de güzel bir işi olsun" dese o öğretmeni döve döve öldürürler.

  ne diyorsun sen hocam? benim çocuğum doktor olacak, avukat olacak, mühendis olacak!
 2. bildiğiniz üzere kpss sınav ücretleri açıklandı. adamların istediği sınav ücreti değil bildiğin miras. evlilik programındaki mal mülk fetişistleri gibi, "çok paran var mı varsa sınava gir yoksa bizi uğraştırma pis fakir" der gibi.

  aşağıda soygunun faturası:

  genel yetenek-genel kültür : 60,00 tl
  eğitim bilimleri : 60,00 tl
  kamu yönetimi : 40,00 tl
  uluslararası ilişkiler : 40,00 tl
  işletme : 40,00 tl
  muhasebe : 40,00 tl
  hukuk : 40,00 tl
  iktisat : 40,00 tl
  istatistik : 40,00 tl
  maliye : 40,00 tl
  çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri : 40,00 tl

  alandan giren arkadaşlar tamı tamına 420 tl +5 tl de sınav başvuru ücreti ödeyecek. evet yanlış duymadınız bu vicdansız ösym utanmadan bu kadar paranın üzerine bir de 5 tl sınav başvuru ücreti istiyor. yuh size. yatacak yeriniz yok ösym.