1. maksat yeşillik olsun sloganıyla yayımlanan aylık dergi. türü hakkında net bir tanımlama yapmak zor. * biraz kültür-sanat, biraz mizah ve esasen de siyasi bir bakış ve edebiyat barındırıyor. öküz ve hayvan'ın devamı niteliğinde olduğunu söylüyor met-üst * ama artık daha bir özgüven sahibi olduğunu söyleyebiliriz.

  içeriğine çok sayıda insanın katkısı var. yüzde yüzüyle herkese hitap etmeyebilir, her sayfası aynı nitelikte olmayabilir ama çok değerli insanların çok değerli yazılarını bulabilirsiniz.

  http://www.radikal.com.tr/hayat/ot_ustalik_eserim-1121590
  one
 2. yapım aşaması

  Bundan daha iyi bir eleştiri olamazdı. Gündelik hayatta adını anmayacakları hatta ve hatta dalga geçtikleri insanları dillere pelesenk ettiler. "ağbi zaten müslüm gürses progresif Rock yapıyor." gibi düşüncelere saldılar gençleri. Gerçi bu garip popülizme sadece gençler kapılmadı. Herkesin elinde aynı dergi, her yerde fotoğraf paylaşmalar. Dergiyi çıkaranlar bu melankolilerinde ciddilerse eğer bunu popüler kültüre yamayan okurlarda suç. Ama pek sanmıyorum bizzat dergiyi çıkaranlar hadi dertlere boğulmuş yazılar yazmaya çalışalım zihniyetinde.
  sezgi