1. vücudun şekeri, sindirim sisteminde alkole çevirmesi. yani kişi bir damla alkol bile almadan, sarhoş olup, alkol komasına bile girebiliyor. çok nadir görülen bir hastalıktır. vücuttaki iyi bakterilerin tükenip, midede s.cerevisiae mantarının aşırı miktarda bulunması yüzünden olur ve tedavi edilemezse, karaciğer yetmezliği, siroz ve alkol zehirlenmesine yol açabilir. ilerlememiş vakalarda, anti-mantar ilaçları, probiyotik destekleri çözüme ulaşılabiliyor. tabii o süreçte beslenmenin değişmesi, karbonhidrat ve şekerin hastanın hayatından çıkması gerekiyor.

    çok acayip bir şey aslında. vakalara baktığınızda sadece cips yiyip, polis çevirmesinde alkollü çıkanlar, jelibon yiyip sarhoş oldukları için işten atılan öğretmenler, yüksek karbonhidratlı bir yemeğin ardından hastaneye gidip testlerde yüksek miktarda alkollü çıkan insanlar var.
  2. ilk defa duyduğum hastalık, alkol fiyatlarının tavan yaptığı şu günlerde hastalığa sahip olan olan kişiler ''şanslı'' olarak görülebilir
    düşünsene hep sarhoşsun:)
  3. ağzına damla alkol sokmayan arapların tatlıya neden bu kadar düşkün olduklarının açıklaması bu hastalıkta gizli sanki. istiklal caddesinde kapanan her mağazanın yerine tatlıcı ve şekerci dükkanı açılıyor. hepsi de tıklım tıklım dolu. adamlar tatlı yiyip kafayı buluyor olabilir.