• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.17)
outlander
1945 yılında yaşayan, evli bir savaş hemşiresi olan claire randall; gizemli bir şekilde 1743 yılına yolculuk eder ve romantik bir iskoç savaşçısı olan jamie fraser ile evlenmek zorunda kalır. claire zamanla jamie’ye bir şeyler hissetmeye başlayacak ve iki farklı zamandan, iki farklı erkek arasında kalacaktır.
aşk, bilim kurgu, tarih ve maceranın tek bir hikayede buluşması olarak tanımlanan outlander; diana gabaldon’ın aynı isimli çok satan kitabından uyarlandı.


 1. insanı iskoç kültürüne hayran bırakacak bir dizidir. iki sezonu da oldukça sürükleyiciydi benim için. gidip görmek istediğinizi kat kat arttırıyor. iskoç aksanına bağımlı oluyorsunuz. tabi jamie’nin buradaki etkisi büyük.
 2. full of sex, araya da tarihi vakaları serpiştirmişler.
 3. 4. sezonunun 7. bölümü bu akşam yayınlanacak olan dizi. severek takip ediyoruz, iskoç barbarlarından sonra şimdilerde amerikan yerlilerini izliyoruz.
  nesli
 4. izlemekten en çok keyif aldığım tarihi dizi diyebilirim. sonrası hangisi olur bilmiyorum ama oyunculuklar, maceraları, fantastik ve bilim kurgu içeren öğeleri çok etkileyici benim için. bir de aşkları pek tabi.