• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.31)
p.s. i love you - richard lagravenese
holly kennedy (hilary swank) güzel, zeki bir kadındır ve hayatının aşkıyla evlidir; tutkulu, esprili ve tez canlı irlandalı gerry (gerard butler). gerry amansız bir hastalık yüzünden öldüğünde, holly’nin de hayatı kararır. ona yardım edebilecek tek kişi, artık yanında değildir. kimse holly’yi gerry kadar iyi tanımamaktadır. neyse ki gerry her şeyi önceden planlamıştır.
gerry ölmeden once, holly’ye sadece çektiği acıda değil, kendini yeniden keşfetmesinde de rehberlik edecek bir dizi mektup yazmıştır. ilk mesaj holly’nin 30. yaş gününde, bir pasta ve holly’nin şaşırıp kalmasına neden olan bir bant kaydı şeklinde gelir. kayıtta gerry eşine dışarı çıkıp “kendisinin kutlamasını” istemektedir. bunu izleyen haftalar ve aylarda, gerry’nin yazdığı başka mektuplar, şaşırtıcı yöntemlerle gelir. holly’yi yeni maceralara yollayan mektupların her biri aynı imzayla bitmektedir: not: seni seviyorum/p.s. ı love you
holly’nin annesi (kathy bates) ve en iyi arkadaşları denise (lisa kudrow) ve sharon (gina gershon), gerry’nin mektuplarının holly’yi geçmişe mahkum ettiğini düşünüp endişelenmeye başlarlar ama aslında, her mektup onu yeni bir geleceğe adım adım yaklaştırmaktadır. gerry’nin sözlerini rehber edinen holly evliliğe, dostluğa ve güçlü bir aşkın, ölümün nihailiğini yeni bir hayatın başlangıcına nasıl dönüştürebildiğine dair bu öyküde dokunaklı, heyecanlı ve zaman zaman komik bir yeniden keşfetme yolculuğuna çıkar.


 1. tabularımı yıkamayarak bana ters gelen film.
  !---- spoiler ----!

  ölmeden önce değil sevgilime en yakın arkadaşımı ayarlama planları yapmak, başka bir kadına baksa mezardan çıkar ruhsar gibi musallat olurum.

  !---- spoiler ----!

  evet çok sığım.
 2. gerard butler'ın oyunculuğuna, aksanına, oynadığı karakterin ışık saçan hâline doyum olmayan bir film. inişleri çıkışları ile tam olarak hayatın içinden bir drama. hem güldürüyor hem ağlatıyor. şarkıları ve irlanda sahneleri de mest ediciydi.
 3. güzel bir film. özellikle de irlanda'nın güzelliklerini görerek aşık olduğum ülke.
 4. bu filmi üniversiteye başladığım yıl izlemiştim. başlığı sol frame'de görünce yaşlandığımı hissettim bir anda. tavsiye edilir, hoş filmdir, izlerken de şaşırtır biraz, bazen yok artık dedirtir, duygusallığa boğar insanı.