paten kaymak - youreads

  1. süreç içinde patenlerin kaybolması, tedavülden kalkması^:swh^ ve roller bladelere paten denmeye başlanması ilginç bir durum.

    hayatımın son 6-7 yılını saymazsak her döneminde yarışmacı olarak da dahil spor oldu. arkadaş çevremde benim gibi spora meraklı hatta düşkün insanlarla doluydu. çok farklı sporlarla ilgilendim ve bir kısmında iyi, bir kısmında idare eder seviyedeyimdir. pateni daha doğrusu roller bladedi de merak ettik ve yapmayı düşündük ama konuştuğumuz patenle yarışmacı düzeyde uğraşan insanlar bile sakatlıklardan dem vurunca hiç bulaşmadık.
  2. (bkz: ukde)

    şimdi bi yaştan sonra öğrenmek de zor bunu, düşünce tümden hastanelik olma riski var, kemikler eskisi gibi esnek değil malum; bi de ele güne rezil olmak kaygısı var tabi...

    ama buzda denedim ben bunu 3-4 kere... ilkinde bacağımı ne kadar açabildiğimi keşfetmiş oldum, etkileyici idi, ama pantalon ortadan ikiye ayrıldı... sonra 4-5 yaşındaki veletlerin manevi desteğiyle yavaş yavaş bir kaç tur atabilmeyi başardım, sonra da eh işte, benden kötüleri vardı deyim... ama halen içimde uktedir, öğrenicem bir gün.

    ps. 666. yorumum imiş. ecelim patenden olacak demek ki!