paypal - youreads 1. elon musk tarafından kurulmuş -ve sonradan satılmış- internetten ödeme para transferi yapılabilen, son kullanıcı için ücretsiz ödeme/alışveriş hizmeti.
 2. kurları türkiye bankalarına göre yüksek olan -sebebini bilmiyorum- ecnebi parasıyla alışveriş yapılıyorsa, ufak bir ayar çekerek doğrudan kur üzerinden faturalandırma yaparsanız tasarruf edebileceğiniz site.
 3. müşterilerinin hakkını korumak için elinden geleni yapıyor bu arkadaşlar. bazen fazla müşteri taraftarı bile buluyorum diyebilirim. şöyle ki;

  bundan birkaç ay önce internetten bir yurtdışı alışverişi yaptım. kargo geldi, gümrüğe takıldı ve firma ve kargo firmasıyla yaptığım yazışmalardan sonra ürünü geri yolladık. şirketten mail aldım isterseniz iade işlemi yapalım diye. tamam dedim, gümrükte problem çıkması kısmen benim hatam olduğu için kargo ücretini karşılayabileceğimi söyledim ve ürünün parasını istedim sadece. ondan sonra ses seda yok. kaç defa mail atmama rağmen cevap alamadım ve paypal'dan ürünüm gelmedi diyerek paramı geri alması için işlem başlattım. firma hemen bana mesaj yazdı, paypal işlemi kapat paranı yollayalım diye. tamam deyip kapatacaktım ki işlemi kapattıktan sonra tekrar açamıyacağıma dair bir uyarı okudum ve para iadesine kadar işlemi kapatmayacağım diye cevap yazdım. nitekim adamlar garip bir şekilde inat edip parayı yollamadılar. kargo dahil 300 dolarlık alışverişten istediğim miktar 230 dolardı fakat göndermediler bir türlü. madem öyle paypal halletsin dedim ve kredi kartıma 300 doların geri iade edildiğini gördüm. kısmen hatamı kabul edip makul bir iade işlemi istememe rağmen adamlar kargo parasını da bu firmaya kitledir. neyse beni beklettikleri 4 aya veriyorum artık bu sorumsuzluklarını. paypal'a da teşekkür ediyorum elbette.
 4. teb bankası sayesinde ön ödemeli master kartına sahip olduğum ve yurtdışı online alışverişlerimin vazgeçilmez ödeme sistemi.
 5. 6 haziran itibariyle turkiye'den cekilecegini aciklayan sirket. gerekce olarak bddk'nin lisansini yenilemeyisi olarak gostermis. 10 dolar altindaki paralarinizi kurtarmak icin, eksik kismi tamamlayip, oyle cekilmesi gerektigine dair bilgiler dolanmakta.

  akp'li yalama troller, paypal'in bilgi paylasiminda bulunmadigi icin lisansinin yenilenmediklerini iddia ediyorlar. kardinal gulen cemaati ve pkk'nin para transferlerinin izlenmesi gerekliymis ulke guvenligi acisindan. yalan tabi!

  online alisverislerin gunden gune artmasi bu yalamalarin istahlarini kabartmistir. damadlardan birisi yakinda bu boslugu en hizli kapatacak bir sirketle sahada boy gosterecektir.
 6. (bkz: bkm express bunu beğendi)

  yurtdışı bağlantılı bir kaç işimi paypal aracılığıyla yapıyordum ve güvenilir bir sistemi vardı. paypal hesabı olan tüm kişilerin hesaplarını kontrol etmelerinde fayda var genede.

  gerçekten yazıklar olsun ülkenin içinden geçtiğiniz yetmiyor, dış dünya ile bağlantısını da koparmak için elinizden geleni ardınıza koymuyorsunuz. küfür etmemek içten değil acaip sinirliyim.

  kimbilir el altından ne kadar para istediler..

  (bkz: türkiye'den çekip gitmek)
 7. regülasyon tarafı için yazılanlar tamamiyle sınırlı bir yargı olarak kalıcaktır. o yüzden şu böyle olmuştur , bu rüşveti az bulmuştur gibi içinde olmadığınız durumlar hakkında yargıya vararak sanal mastürbasyon yapmayın. finans sektörünün regülasyon tarafında da çalışanlar iyi bilirler ki en basit örneği olmak üzere lisans ve iç tüzükler de bulunan bir kelime hatası bile faaliyetleri askıya almak için yeterli olabilir. alibabacılar , amazoncular haricinde freelance çalışan veya işletmelerinin ödeme sistemlerini paypal üzerinde yapılandıranlar için sorun şu ; bu şirketin dünya üzerinde neredeyse başka bir ikamesi yok. yurtdışından bir ürün getirmek ya da yurtdışına bir ürün satmak istediğinizde bazı kurumlar sadece paypal üzerinden ödeme işlemlerini kabul ediyorlar. aynı şekilde freelance çalışanların proje tesliminde ödemeleri ana organizasyonu sağlayan sitelerde paypal üzerinden yapılıyor. 6 günde bu ana sorun kullanıcı tarafında çözülür mü , paypal aracılığını şart koşan kurumlar ikame edilecek alternatif bir ödeme sistemini kabul eder ve sisteme entegre ederler mi bilinmez ancak regülasyon tarafında istenirse 6 gün değil , 6 saatte sorun çözülebilir. burada da paypal ın şirket politikası önemli. bulunduğu ülkenin ( ve sizin hiçbir ayrıntısını bilmeden mastürbatif amaçla yargıya vardığınız ) banka regülasyonuna entegre olmayı seçip seçmemesi kilit noktayı oluşturuyor. umarım kısa sürede sorun çözülür , yoksa paypal ı şart koşan kurum ve kişilere ikame bir ödeme yöntemi kabul ettirmedikçe çoğu insan gelir ve iş hacminin bir kısmından bir anda mahrum kalabilir.
 8. kapanmak üzere olan bu oluşumdaki paranızı löseve yatırmak için: international@losev.org.tr kontrol etmek için
 9. bakiyenizde kalan birkaç kuruşu lösev'a bağışlayabileceğiniz şirket.

  ilgili yardımı ekşi sözlükte açılmış başlık altında ayrıntısıyla görebilir, dilerseniz de bana mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.
 10. türkiye’deki müşterilerine 6 haziran 2016 tarihinden itibaren para gönderme ve alma işlemi yapamayacaksınız diye mesaj göndermekte olan oluşum.