peaky blinders - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.46)
peaky blinders
"birinci dünya savaşı’ndan yeni çıkmış ingiltere’yi, yasadışı faaliyet gösteren çeşitli çeteler sarmıştır. bunlardan biri de soygunculuk ve at yarışıyla para kazanan peaky blinders’dır. polislere rüşvet yedirerek paçayı kurtaran çete, bir soygunda yanlışlık yapınca, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin şehre gelmesine vesile olurlar."


 1. dizinin esinlendiği gerçek çete üyeleri bunlarmış
  eale
 2. konusu yüzünden ön yargılı yaklaşıp izlemeyi ertelediğim bir diziydi ama beni utandırdı. gerçi konu olarak türk dizisi kıvamında bir dizi olsaydı çekim kalitesi, kostümler, müzikler için bile geçer not alabilecek bir dizi. dizinin herhangi bir saniyesinde durdurup fotoğraf niyetine izleyebilirsiniz her sahnesi ayrı bir görsel şölen. kıyafetleri durdurup ciddi ciddi incelediğim oldu özellikle erkeklerin tarzı muhteşemdi yelekleri, kasketleri -ya da adı başka bir şey olabilir.-, cep saatleri, hatta silahları o kadar güzeldi ki. normalde rahatsız edici bulduğum baş rolün göz rengi bile kullanılan renklerle ışıkla harika görünüyordu.

  eleştiri olarak sadece olayların çok hızlı geçtiğini düşünüyorum. bu sıkmaması için bir avantaj olsa da bazı şeylerin eksik kalmasına sebep olmuş gibi geldi bana. mesela !---- spoiler ----!

  ailenin dağıldıktan sonra tekrar bir araya geliş süreci daha detaylı olabilirdi. poly'nin oğluyla ailenin kaynaşması çok yüzeysel oldu ya da onun tom'u tuzak için uyarmaması daha büyük bir olay olmalıydı. gibi gibi

  !---- spoiler ----! bu şekilde yapılmasa daha uzun süreceği için belki daha fazla bölüm olacağı için kaliteden taviz vermeleri gerekebilirdi haklı olabilirler. bir diğer eleştiri de final yapmamış. ben final yaptı sanarak başlamıştım şimdi sezon bekleyeceğim bir dizi daha oldu.

  şiddetle tavsiye ediyorum. benden 10 aldı.