1. 2015 yılı verilerine göre ülkemizde 18 bin çocuk istismara uğramış ve pedofilik cinayetlere kurban gitmiştir. tabii bu rakamların adli makamlara yansıyan vaka sayısı olduğunu baz alırsak. kayıp olarak aranan çocuklar, adli mercilere yanısamayan istismarlar ile buzdağının görünmeyen yüzünü tahmin edebiliriz. önleyici olma açısından ve halkın bilgi edinme özgürlüğü kapsamında sex offender uygulamasını ve pedofili ve çocuk istismarı suçlarının kanunlarla tekrar düzenlenmesini talep ettiğimiz bir kampanya başlattık. desteklerinizi bekleriz.

  https://secure.avaaz.org/tr/petition/CUMHURBASKANLIGI_VE_TBMM_TCK_KOMISYONU_PEDOFILI_KURBANLARININ_CIGLIGINA_KULAK_TIKAMA/?pv=0&fb_action_ids=10210771877923951&fb_action_types=avaaz-org%3Asign
 2. "pedofili suçtur taam mı"diye sosyal medya hesaplarında paylaşım yapılmayan kampmanya.
  duyar kasma vb gibi cümle kalıplarını bir kenara bırakıyorum. pedofilik eylemler sonucu genital organları parçalanmış ve canavarca hislerle öldürülmüş çocuklar ve sapıklara kurban gidecek potansiyel çocuklar var. bunu niye yazdım? amacım duyar kasmak ( bu cümle kalıbını sevmemekle birlikte kullanmak durumunda kaldım) değil.

  toplum olarak duyarlı vatandaşız ya. "idam isterükkkk" "halka verünnnnn linç isterükkk" nidaları atan insanların şu imza kampanyasına katılım sayısı o kadar düşük ki bu gerçekle yüzleşmek içimdeki insan sevgisini öldürdü. ya hu pedofili bu kocaman adamların minnak bebeklerle cinsel ilşkiye girip öldürmeleri. olay bu bu bu. var mı ötesi? neyin kafasını yaşıyor bu millet?
  bu kampanyayı ekşi vb sözlülerde arkadaşlar paylaştı. her yerde paylaştık imza sayısı 12. e yuh diyorum. söyleyecek kelime bulamıyorum. camdan bakan kız, donunu çeken erkek, bilmem hangi sanatcının boşanması, bilmem kimin arabası .............. bla bla bla vay be türkiyenin ne kadar çok sorunu varmış. pedofilikler çocuklara tecavüz etsin, öldürsün gitsin adam 1 sene yatsın çıksın gene yapsın. ne önemi varki? toplumsal uyuşma bu olsa gerek.

  doğru yoldan hak aramayı öğrenemedi bu millet. illa canımızın acıması yakınlarımızdan birisine mi yapılmalı? potansiyel kurban çocuk grubunda yakınlarımızın, bizlerin doğacak çocukları olmayacak mı? 100 elektronik imza lazımdı 12 de kalındı. güzel yurdumun uyuyan insanı "nerede bu devlet "naraları atarken devletin kurumlarına bir elektronik imza ile talebini belirtmek ve sonuç almak varken nemelazımcılık yapılıyor ise bu ülke adam olmaz.
 3. kampanyalar iyidir, desteklenmelidir.
  ama daha fazla farkındalık yaratmak için bol bol da konuşmak lazım üzerine, unutmamak, unutturmamak lazım.

  lakin bu toplum eğitilmedikçe her konuda işimiz çok zor, cahiliz, hem de çok. üstelik bir de erdem yoksunuyuz her konuda. nasıl olacak bu işler, nasıl daha insan olacağız, nasıl yeneceğiz bu kokuşmuş, pis, riyakar düzeni? çok emek, çok çaba gerek, yılmadan, yorulmadan anlatmak gerek.
 4. %30 tamamlanmış.. desteğe devam edilmesi gereken kampanya.

  (bkz: up)

  not: bu da kural 2'ye takılırsa, bi zahmet silen arkadaş tavsiyede bulunsun başlık nasıl up'lanıyor?