penis - youreads 1. boşalma ve spermleri dışarıya gönderme emrini beyinden değil, omurilikten alan uzuv. yani bir erkeğin boşalabilmesi için beyne ihtiyacı yok. ^:iyi mi kötü mü bilemedim^
 2. soraya doolbaz adında bir fotoğrafçı, dicture gallery markasıyla penislerin fotoğraflarını çekerek bir sergi oluşturmuş. penislere giydirdiği birbirinden farklı kıyafetlerdeki fotoğraflarını kupalara, takvimlere basarak da satışa sunmuş. sergiyi görmek için, tık
 3. lacan'ın, freud’un klasik id/ego/süperego üçlüsünün yerine koyduğu imgesel/simgesel/gerçek yapılarda, simgesel düzen, toplumsal yapılar sistemidir. iktidarın dildeki yeri, simgesel düzeni dayatan fallustur (penis). baba, burada simgesel olarak fallus’a sahip olan yetkeyi temsil eder. simgesel düzen eril bölgeye, ataerkil düzene aittir. ataerkil düzen kadınları susturur. kadınlar erkekler gibi imgesel düzenden simgesel düzene kaçamadıkları için dile sahip olmayan “ötekiler” olarak ebediyen dışlanırlar.
 4. ayrıca adına festivaller düzenlenen organ.

  Japonya'nın Kawasaki şehrinde her yıl düzenlenen, doğurganlık ve bereket temalı (kanamara matsuri) penis festivali vardır. kanamara matsurinin kelime anlamı "çelik penis festivali" dir. kökeni şinto inanışına dayanır. günümüzde festivalin amacı aids gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı yardım toplamaktır.
  kanamara matsuri
  nagoya kentinde her yıl mart ayının 15inde düzenlenen hounen matsuri festivalinde 4-5 metre uzunluğunda tahta bir penis omuzlarda taşınır. Genellikle parlak bir pembe veya sarı renklidir. İnsanlar bu penise adaklar adayıp çiçekler takarlar.
  hubot
 5. sevdiğim organ. her daim bu garip tartışmalara kurban gidicek.
  sevdiğim derken lütfen yanlış anlaşılmasın.
 6. bir de priapos vardır ki mitolojide en büyük penise sahip tanrıdır. kendisinden dolayı tıp literatüründe priapizm rahatsızlığı vardır.
 7. erkeklere has bir çeşit pusula.
 8. dişilerdeki versiyonu klitoris olan organ.

  edit: bubba uyardı sağolsun, klitoris erkekte tam olarak glans penis'e karşılık geliyor. teşekkür ediyorum.^:swh^
 9. tarih boyunca insanlığa en çok zarar vermiş bir tür düşünme aracı.

  bazıları soruna kökten çözüm bulmuştur: link
 10. cinsel erkek organı. boğalarda 's' yaparak vücut içerisinde normal boyundan üçte bir haline getirelerek saklanır. bir ligament tarafından tutulan bu yapı, çiftleşme esnasında uzamasına izin verir, sonrasında tekrardan 's' haline geri döner. insanlardaki ve diğer hayvan türlerindeki gibi kan ile dolup sertleşme hali görülmez.