penny board - youreads 1. son yılların gözdesi yeni nesil kent içi ulaşım aracı. penny skateboards'un üretip piyasa ismini verdiği boardlar kendine has bir kültürü de doğurmuş. firma, penny board için esnek, sağlam ve hafif bir çeşit plastik geliştirmiş.

  hello kity stayla grafikleri, cırıldak renkleri, optimize edilebilir pahalı parçalarını bir yana bırakırsak longboard ve skateboarda göre çeşitli avantajları bulunuyor. şöyle güzellikler de var.


  hafta sonu bir miktar deneme fırsatım oldu:

  artıları:
  - longboarda göre taşınabilirliği oldukça yüksek ve hafif. sırt çantasına bile sığar.
  - lastikleri yeterince geniş, sertliği ve yol tutuşu gayet yeterli. bu anlamda longboard konforu sunuyor.
  - arnavut kaldırım, parke, asfalt, beton, tartan gibi kent içinde karşılaşılan birçok zeminde sürüş sağlıyor.
  - skateboard truck'ı kullandığından dingil aralığı dar, manevra kabiliyeti yüksek. düşük çaplarda dönüşlere izin veriyor.
  - board'un malzemesi oldukça esnek ve sağlam. alışmak zaman alıyor ancak hareket kabiliyetini çok arttırıyor.
  - arkadaki bend baya iş görüyor. hiç yoktan temel hareketlere izin veriyor. benimki dahil birçok longboardda bend yok.

  eksileri:
  - board baya dar. ayak ayasını yarısı dışarıda kalıyor. ben konforlu hissetmedim.
  - board çok kısa. 80 cm.lik longboarddan sonra 40 cm.lik penny kullanmak, cipten inip çift kapılı, küçük kokpitli spor arabaya binmek gibi. rahat edemedim.
  - malzemesi çok kımıl kımıl. ayaklarımın altındaki şeye güvenmedim. alışmak gerekiyordur muhtemelen.
  - bu kültürün komple renkler çok kötü; pembe, sarı, mor, vb... ıyk.
  - boardların üstüne zımpara kağıdı gibi tabaka olur. üstüne koyduğun şeyi kaldırmadığın sürece başka kuvvet yerinden oynatamaz. tutucudur. bunda o yok. plastik ve kaygan. uygun ayakkabı giymek elzem.
  - tekrardan belirtmek gerek renkleri ve grafikleri çok kötü.

  penny board'un fiyatı 200 - 400 tl arası değişiyor. bazı board, truck, lastik, renk ve grafik kombinasyonlarını özel üretim / limited edition adı altında daha pahalıya satıyorlar. teknik getirisi yok. çakmaları da mevcut. çok çakmaları, çok çakma. onları şeyetmeyin.
 2. eger kaydiginiz yolda araba falan yoksa ve yol 0-1 derecelik minik bir egime sahipse, penny board ile dakikada yaklasik 200-250 metre yol alabilirsiniz. ancak dikkat etmek gerekir ki, kücücük bir cakil tanesi veyahut agac tomurcugu bile sizi kolayca yere yapistirabilir.