1. marka değeri olarak coca cola'dan daha değerli olduğunu düşünüyorum. pepsi vardır, bir şekilde satılıyordur, coca cola'ya rağmen ayakta duruyordur.^: gibi görünüp cirosu coca cola'dan daha fazladır, aramızda kalsın^
  abi
 2. buzlu
 3. bazen "coca cola siyonist malı, aldığınız her kola israil askerine mermi olarak dönüyor" sloganını kamuoyuna ve sosyal medyaya yaydığını düşüyorum.zaten galeyancı çok. hızlı yayılıyor insanlar arasında böyle şeyler.hatta son zamanlarda torku da buna benzer bir şey yaptı. piyasadaki tek türk markası olarak göstermeye çalıştı kendini. torku
  gamit
 4. nedense tadını coca coladan daha çok seviyorum. baska kimseden de duymadım ama bu böyle.
 5. nedense cok severim
 6. içerken boğazdan lıkır lıkır gitmesini, coca-cola gibi boğazı yakmamasını ve şeker ayarını muhteşem bulduğum içecek. türkiye'de her ne kadar çok sevilmese de bence cola'nın hası budur.
 7. en guzel icim deneyimi bu kolamiz 250 ml'lik bardakta, +11 celcius derecede olmaktadir. ne lik lik icmek icin asiri soguk, ne de serinletmeyecek kadar sicak. piyasadaki en super koladir.
 8. 1980’li yılların sonuna doğru, kısa bir süreliğine de olsa, dünyanın altıncı en büyük donanmasına sahip olmuş içecek.

  1959 yılında abd başkanı Eisenhower, Amerikan kültürünü Sovyetler birliğine götürmeyi ve kapitalizmin faydalarını göstermeyi kafasına takmış. bunun için moskova’da, “Ulusal Amerikan sergisi” düzenlenmiş ve Eisenhower, dönemin başkan yardımcısı nixon’ı ülkeyi temsilen göndermiş. nixon ve Sovyet lider kruşçev, kapitalizm mi, komünizm mi tartışmasına tutuşunca, heyette bulunan pepsi’nin başkanı araya girmiş ve kruşçev’e ürettikleri şekerli, gazlı içecekten ikram etmiş. kruşçev pepsi’ye bayılmış ve birkaç yıl sonra, pepsi ürünlerini ülkeye getirmek için bir anlaşma yapmak istemiş. ama o dönem bu çok zor olmuş çünkü Sovyet parası dünya’da kabul gören bir para değilmiş. bu yüzden de anlaşmayı votka karşılığında yapmışlar.

  ve 1980’li yılların sonuna doğru ileri saralım. Sovyetler birliğinin ilk yaptığı anlaşmanın süresi dolmak üzereymiş ama bu sefer, votka yeterli olmayacakmış. bu yüzden Sovyetler, 3 milyar dolarlık pepsi karşılığında 17 denizaltı, 1 kruvazör, 1 firkateyn ve 1 destroyer vermiş. pepsi de dönüp, filoyu İsveçli bir geri dönüşüm hurdalığına satmış. ama o arada, dünyanın en büyük 6’ncı donanmasına sahip olmuş.


  https://www.businessinsider.com/how-pepsi-briefly-became-the-6th-largest-military-in-the-world-2018-7