perry mason - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
perry mason
yazar erle stanley gardner’ın perry mason adlı çok satan romanından uyarlanıyor. hikayesi 1932 yılının los angeles’ında, büyük buhran’ın hemen sonrasında geçen dizi, evliliği yeni bitmiş ve savaş zamanından kalma psikolojik hasarların etkisini atlatamamış ünlü savunma avukatı perry mason’a ve mason’ın bir soruşturmanın gizemini çözmeye çalışmasına odaklanıyor. gardner’in romanlarından gelen karakterlere dayanan kökenine ve hikayesine odaklanacak. düşük ücretli bir özel dedektif olarak hayatını yaşamaya çalışan mason, fransa’daki savaş zamanı deneyimleri ve kırık bir evliliğin etkilerinden muzdarip bir ruh halindedir. ülkenin geri kalanı büyük ekonomik buhrandan kurtulurken los angeles kaosa sürüklenir. bir kaçırılma olayının üzerine giden mason, suçun gerçekliğini ortaya çıkarmaya çalışırken, aslında bir şehrin tüm gerçeklerinin açığa çıkarmasına neden olur.


 1. 2020 haziran ayında başlayan hbo’nun yeni dizisi. avukat/dedektif Perry mason’ın hikâyesi aslında çok eskiye dayanır. 1933 yılında erle stanley gardner tarafından yaratılmış 80’den fazla romanı ve kısa öyküsü vardır. dünyanın üçüncü en çok satan kitap serisidir. tv’de de birçok dizisi ve filmi yayınlanmıştır.

  gelelim 2020’de yayınlanmaya başlayan dizisine... kaliteli bir dizi olmuş kanımca. yapımcıları arasında Robert downey jr. ve eşi var. 1930’lu yıllarda buhranın tam göbeğindeki los angeles’ta geçiyor. kostümler, setler, müzikleri olağanüstü olmuş. zaten 74 milyon dolarlık bir bütçesi olunca aksi beklenemez diye düşünüyorum. başrolde Perry mason rolünde the americans’tan tanıdığımız matthew rhys var ve çok iyi bir iş çıkartıyor. yanına orphan black'ten tatiana maslany ve efsane john lithgow’u eklediğinizde tadından yenmiyor. benim için tek eksisi, biraz ağır ve karanlık olması. gerçi geçtiği bunalımlı dönemin de etkisi var tabii. dizinin her bölümü 50 küsur dakikanın üstünde. şimdilik 8 bölümlük bir mini dizi olarak yayınlanıyor ama hem yapımcılar, hem de hbo ikinci bir sezon için kapıyı henüz kapatmamışlar gibi görünüyor.

  trailer için buyurun