pinhani - youreads

 1. bana göre türkiye'nin en iyi müzik grubudur.

  şarkıları iç rahatlatan cinstendir. istanbul'da ve nehirler durmaz türünün en iyi örneklerindendir.
 2. çok sevdiğim bir müzik grubudur. benim için hala kavak yelleridir.^:swh^
 3. ilgaz
 4. kavak yelleri ile ilgili müziklerini dinlerken çocuk gibi hissediyorum, rahatsız oluyorum. kavak yelleri rahatsız ediyor beni gereksiz yere. onun haricinde müzikleri gayet keyif veriyor.
 5. "zaman beklemez" albümü cidden üst seviye kalitelidir. gruptaki elemanların iyi olmasının yanında akın eldes gibi bir üstadın da olması kalitey iyicei yukarılara çekiyor. şarkıları hep birbirine benzer gibi durur ama onları birinden ayıran çok güzel çok karakteristik özellikleri vardır. şarkı sözleri insanı alıp götürür. bir de üstüne bir gitar solo gelir. başka ne isteyelim. canlı performansları da gayet iyidir.
  jimi
 6. şarkıları sadece dinlettirmez. hissettirir, alır, götürür. bi kere o atmosfere girdiniz mi her dinleyişinizde hissedersiniz o samimiyeti. ayrıca kediköy albümü çok hoş ve yaratıcı bi albüm olmuş.
  kup
 7. ilk olarak kavak yelleri ile tanıdığım grup. o zamanlar çok dinlemesem de sonradan sık dinlemeye başladım. kaliteli, güzel şarkıları var.
  solistinin sesi çok değişik ve güzel geliyor zaten bana. severek dinliyoruz :)
 8. zaman beklemez gibi harika bir albüme sahip müzik grubu. yeterli değerin verilmediğini düşünüyorum. zira bir dönem gitarda akın eldes vardı. öyle bir usta hangi işin içinde olsa o işin değerini bilmek gerekir.

  son albümlerini pek beğenemesem de öncekilerin dinlemelere doyamam. sırası değil, yıldızlar, dön bak dünyaya, unutuldular... ne şarkıları var. sözleri ayrı melodisi ayrı soloları ayrı güzel. canlı olarak dinlenmesi de gerekir. uzun yıllar devam ederler umarım.
  jimi
 9. "on türkü" diye bir albüm yayınlamışlar. bugün spotifyda denk geldim ve şaşırdım. şimdilik dinlediklerim çok hoşuma gitti. zaten önceki albümlerini de severek dinlerdim. akın eldes gibi bir üstatla çalışıyorlardı bir kere. dinlememek ne haddime. ondan sonra da gayet güzel devam ediyorlar. böyle de giderler umarım.

  edit: grubu ne kadar seviyormuşum ki bir önceki yorumumu da güzel bir dilekle bitirmişim.
  jimi