• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.66)
pk - rajkumar hirani
p.k. bi şehirdeki yabancının düşünceler komedisidir. p.k.(aamir khan) daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar. bunlar masum, çocuk gibi sorulardır ama cevapları enteresandır.p.k.'in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler.p.k.'in sadık arkadaşları ve dostları olur. kırık kalpleri düzeltir öfkeleri dindirir. p.k.'in çocuksu merakı kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşür.film karmaşık felsefelerin iddialı ve benzersiz yönlerini orijinal bi şekilde ortaya koyuyor. ayrıca basit, kahkaha dolu, insani bir aşk masalı da süregidiyor. sonuç olarak ayrı dünyalardan gelen yabancılar arasında dostluk destanı işlenmiş diyebiliriz. ( sinemalar.com dan alıntı)


 1. hakķında yayınlanan ilk posterlerinden ve içerisinde ki cinsellikten dolayı dava açılmış, şahane aamir khan filmi.

  yayınlanan poster
  http://www.bollywoodhaberleri.com/wp-content/uploads/p.k-poster.jpg

  !---- spoiler ----!

  19 aralık 2014 tarihinde tantanalı bir şekilde vizyona giren, ilk posterinin yayınlanması ile gündemden düşmeyen pk filmi yeni bir dava ile karşı karşıya, daha öncedende bir çok kez adına dava açılan ve bir çok kez protesto edilen pk hakkında ne karar çıkacağı merak konusu.

  !---- spoiler ----!

  neyseki dava sonuçlanmış.

  !---- spoiler ----!

  aamir khan’ın yeni filmi p.k filminin yasaklanması için açılan dava sonuçlandı.mahkeme dava ile ilgili açıklamasında ‘filmi beğenmediyseniz izlemeyin.bunlar sanat ve eğlence konuları bu kadar büyütmeye gerek yok.’ dedi.

  !---- spoiler ----!

  kaynak
  http://www.bollywoodhaberleri.com/film-haberleri/pk-filmine-yeni-bir-dava-daha-acildi.html
  http://www.bollywoodhaberleri.com/film-haberleri/p-k-filminin-yasaklanmasi-icin-acilan-dava-sonuclandi.html