• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
polis - onur ünlü
mesleğinin zirvesinde bir cinayet masası polisi olan musa rami'nin son dönemlerde kafasını kurcayalan iki konu vardır. birincisi kendisinden kırk yaş küçük üniversite öğrencisi funda’ya olan aşkı, ikincisi de ünlü mafya ailesi izmitlilerin rami ailesine yönelik bitmek bilmeyen tehditleridir. musa rami bir yandan ailesini kollamak, öte yandan da aşkına sahip çıkmak zorundadır. musa rami tüm bunlar karşısında direnç gösterip mutlu sona ulaşabilecek midir?
 1. 2006 yılında aksiyon-dram türünde gösterime girmiş, senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı bir onur ünlü filmi.

  (bkz: haluk bilginer) : musa rami
  (bkz: özgü namal) : funda
  (bkz: ragıp savaş) : komiser yılmaz
  (bkz: sermiyan midyat) : nihat
  (bkz: emre karayel) : bekir
  (bkz: settar tanrıöğen) : hayri

  gibi pek çok başarılı oyuncuyu bir araya getirmiştir. zaman geçtikçe varını yoğunu idealleri uğruna kaybeden mesleki açıdan başarılı, ''yaşamı hissedebilmek'' açısından ''loser'' bir adamın hepten kaybedişini izleyeceğiniz bu filmde, (bkz: onur ünlü) yine seyirciyi ters köşe eden tarzıyla ve konuya şairane bakışla irdelemiş bir bilge gibi komplike bir senaryoyla karşımızda.
  ozeus
 2. hemen arkasından, yani hiç ara vermeden, yine onur ünlü'nün yazıp yönettiği "güneşin oğlu" adlı filmin izlenmesini tavsiye ettiğim film.
 3. onur ünlü'nün yazıp yönettiği 2006 yapımı film. haluk bilginer'in oynadığı 'musa rami' karakteri için izlenir.
  ''şiddete meyyalim vallahi dertten.'' evet karakterin tüm derdi bu. derdi o kadar çok ki bu da şiddeti doğruyor.

  filmde mehmet erdem'in 'olur ya' şarkısını duymak ise ayrı bir güzellik katıyor zaten müzikleri de kendisi yapmış. onur ünlü diğer bir filmi olan beş şehir'de polis filmine gönderme yaparak baya bir sallamıştır. eğer onur ünlü'yü seviyorsanız film sizi sıkmaz ama alışık değilseniz siz de yukarıda verdiğim örnek gibi filme sallarsınız.

  ben tekrar izlemeyi düşünüyorum aradan uzun zaman geçti hatırlamak güzel olur.
 4. bi değişik film bu yaa. haluk bilginer şahane olmuş bu role. yok artık diye diye izleniyor.

  musa rami: hayatta bazen kesin konuşmak gerekir
 5. !---- spoiler ----!

  filmin sonlarına doğru bir sahne vardı. musa raminin eski bir dostu olan ve aynı zamanda tetikçi olarak kullanmak istediği hayriyi kendi evinin salonunda İzmitli çetesi tarafından öldürülmüş halde bulduğu sahne.

  !---- spoiler ----!

  benim için Haluk Bilginer'in bu filmdeki oyunculuğunun zirve yaptığı sahnedir. kimse bu kadar nevrotik bir tonlamayla ve bu kadar hissederek söyleyemezdi herhalde.

  !---- spoiler ----!

  "Allah belanızı versin!"

  !---- spoiler ----!
 6. uzun zamandır bu kadar canımı sıkan bir film izlememiştim. yani absürt film yapıyoruz absürt olsun diye yapıyoruz, absürt absürt olaylar oluyor, karakterler de zaten absürt diye diye film yapmak da ne bileyim bence çok da ayakta alkışlanacak bir şey değil. sevmiyorum ben böyle işleri, "dıkşınya dıkşınya" diyerek adam dövmeler, aniden peydahlanan eski türk filmi replikleri... ı-ıh ben almayayım, onuz ünlü sinemasıyla aram hiç yok-muş.

  başıma bir iş gelecekse de söylemek istiyorum haluk bilginer'in oyunculuğu üst düzey değil, aksine hayat verdiği tüm karakterler aynı şekilde ağlayıp aynı şekilde gülüyor, aynı şekilde küfür ediyor, aynı şekilde deliriyor. söyleyeceklerim bu kadar, hiç sevmedim bu filmi evet. trailer