1. devletin kamu düzeni ve vatandaşların temel hak ve özgürlüklerimi korumakla yükümlü kolluk kuvvetidir.

  ara gelsin: 155
 2. Şu tarz olanları da vardır. Hem de uzakta da değil!

  bad flowers!
  hubot
 3. hepsi bir süre sonra kafayı yer. adeta mesleki deformasyon gibi delilerle uğraşa uğraşa en son kendileride kafayı sıyırıp emekli olurlar. yakından çok fazla tanıyorum.
 4. istisnai durumlar olmakla birlikte, türkiye gibi ülkelerde polis, halk yerine iktidarı koruyan kolluk kuvvetleri diye tanımlanır. cahil vatandaştan polis yapıp, senin haklarını korumasını beklemek ne derece doğru, tartışılır.
  acab. esen kalın.
 5. postacılar, temizlik ve sağlık görevlileri hariç hemen hiç bir üniformalıyla başım hoş değil
 6. iç güvenlik paketinden sonra görünce içim titrer oldu.özellikle araba kullanirken görürsem sebepsiz yere tırsar oldum.
 7. şimdi şöyle ki, normalde polis denen memur insana güven verir, yanında iyi ve güvende hissedersin felan (en azından avrupa ülkelerinde amerikada böyle).. bu ülkede polis gördüğümde geriliyorum, hiç güvende hissetmiyorum, yolumu değiştiriyorum , hani çay içerken bile fırtımı polis gidene kadar çekmiyorum. şu ülkede suçlular polisten benim çekindiğim korktuğum kadar korksa yeminle kalkınırız.
 8. maalesef ki, önceki yıllarda askere karşı oluşturulan algının, şu son yıllarda kendilerine karşı da oluştuğunu gördüğümüz kolluk kuvvetidir. yani sivil insanları kamuflajlı insanlara düşman etme durumudur. bize düşen de, her ne kadar iki taraftan da canımız yanarsa yansın, insanlığımızı kaybetmemek bu oyuna düşmemek. ne her sivil teröristtir, ne de her polis katildir.
 9. en çok sömürülen meslek gruplarından biri olduğu kadar; sömürgenler için en çok ölen ve öldürenlerdendir de.
  mutlu
 10. eski yunan kentlerine verilen isimdir.