precious pupp - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.50)
precious pupp
1965 yapımı, hanna barbera tarafından yaratılmış, türkiye'de değerli ismiyle yayınlanmış çizgi film.
 1. william hanna ve joseph barbera öncülüğündeki hanna-barbera yapım şirketi tarafından üretilen ve ilk kez 1965 - 1967 yılları arasında atom karınca (bkz: the atom ant show) çizgi dizisiyle birlikte yayımlanmış 25 kısa bölümden oluşan birleşik amerika menşeli eski bir çizgi dizidir. türkçeye (bkz: değerli) adıyla çevrilmiştir.

  precious pupp intro

  çizgi dizinin ana kahramanları sarı tüylü, huysuz ve çirkin bir köpek olan değerli (precious pupp) ile onun sahibi tatlı büyükanne (granny sweet) dir. tatlı büyükanne, motorsiklet tutkusu olan kibar ve sevecen bir yaşlı kadındır. değerli'si ise, ona karşı gayet nazik ve iyi huylu iken başkalarına karşı tam aksine son derece hırçın, huysuz ve geçimsizdir. yalakalığın ve iki yüzlülüğün başarılı bir icracısı olan değerli'nin bir diğer belirgin özelliği kıs kıs gülüşüdür. don messick (donald earl messick) tarafından seslendirilen meşhur gülüşü ile hanna-barbara'nın başka bir kurgusal karakteri olan muttley'e de ilham vermiştir.

  internette türkçe bölümlerinin hepsini bulamadım, ama şuradan ( tıklayınız ) özgün dilde tüm bölümlerini izleyebilirsiniz.