primal - genndy tartakovsky - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
primal - genndy tartakovsky
bir mağara adamının vahşi bir dünyada hayatta kalma mücadelesini anlatan, daha önce samurai jack ve star wars gibi animasyonlara imza atmış genndy tartakovski yaratımı.


 1. şimdilik beş bölüm yayınlanacak (ki ilk bölümü yayınlandı fakat türkiye'ye kapalı) genndy tartakovski dizisi. ismini samurai jack ile duyurmuş tartakovski benim en sevdiğim adamlardan biri. samurai jack'in ilk bölümleri ile, yetişkinlere yönelik son sezonu arasında ki çizim farkından hem kendini ne kadar geliştirdiğini hem de stilini yeni teknolojiyle nasıl verimli kullandığını anlayabiliyoruz.

  fragman

  not: kendisinin clone wars ve samurai jack ile OUTSTANDING ANIMATED PROGRAM dalında emmy kazandığını (toplam 3 defa) belirtelim.
 2. eğer türkiye'de değilseniz, yapımcısı adult swim'in kendi sitesinde ilk bölümü bulabilirsiniz.
  eğer "türkiye'deyim ama izlemek istiyorum" derseniz de artık internet çağındayız arkadaşlar. bu konuyu bi düşünün.
 3. ses tasarımı, frame dizaynı, finali ile mükemmel bir animasyon. verin şu adama bütçeyi, kapatın bir yere, sadece üretsin. tek bir diyaloğun olmadığı ama bizim her şeyi anladığımız/sezdiğimiz harika bir iş çıkarmış bence.
  özellikle karakterler üzerinde sonradan yarattığı küçük travmatik unsurlardan, birbirleriyle olan ilişkileri kırılıp birleştiğinden ve duygusal olarak başka bir şeye dönüştüğünden mütevellit, favori bölümüm river of snakes.