prison break - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.45)
prison break
bir inşaat mühendisi olan michael scofield (wentworth miller) başkan yardımcısı'nın kardeşini öldürmek suçuyla idam cezasına çarptırılan ağabeyi lincoln burrows'u (dominic purcell) kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini farkedince işi kendisi halletmeye karar verir ve kusursuz bir hapisten kaçış planı hazırlar. ardından göstermelik bir banka soygunu düzenler ve cezaya çarptırılır. kaçış planlarının hepsini şüphe çekmeyecek şekilde vücutuna dövme yaptırır. sağlık sorunlarını bahane eden michael, ağabeyinin bulunduğu fox river eyalet hapishanesi'ne gönderilir. michael, içeride beklenmedik durumlarla karşılaşır ve ağabeyini kaçırmak için girdiği hapishaneden 7 kişiyi daha kaçırmak zorunda kalır. bu sırada planlarını hayata geçirmek için revir doktoru sara tancredi'yi (sarah wayne callies) ve hapishane müdürü henry pope'u kullanır. bu sırada da sara'ya aşık olur. michael'ın kaçış planında azılı gardiyan şefi brad bellick (wade williams) onun planını zora sokmaktadır.


 1. ilk sezonu tabiri caizse efsoydu. sonraki sezonlar ortalama idi. eh işteydi.
 2. ilk sezonu muhteşem ötesi, ikinci sezonu da harikadır. bence ikinci sezon sonunda final yapıp efsane olarak kalmalıydı.
  mnb
 3. the less you know, is better diyerek ortalıkta gezindirir adamı. akıl oyunlarına dayalı amerikan dizilerinin patlamasına sebep vermiştir.nazarımda hepsinin atasıdır.mühendislik fakültesini sevdirir adama.
  cakal
 4. maykıl sikofiyıld'ı izlerken sürekli boğazımı temizleme ihtiyacı duyardım.
  tüm diziyi fısıldayarak bitirdi pezevenk!
 5. baştan sona izlediğim tek yabancı dizidir.o yüzden yeri bende ayrıdır.şu günlerde planım breaking bad izlemek.evet.
 6. ilk sezonu diziler tarihi içinde rahatlıkla ilk ona girer.
  o değil de, böyle deyince kalan 9'u tamamlamaya çalışıyor bünye, kahretsin.

  twin peaks deyip, geçeyim.
 7. uzun bir aradan sonra yeni sezonuyla devam edeceğini ben müjdeleyeyim o zaman!
  kuz
 8. yeni sezonunun adı Prison Break: Sequel olarak görünüyor.
  gamit
 9. yeni sezonu oldukça merak ettiğim dizidir kendisi. michael nasıl dönecek mesela ya da geçmişe falan mı gidecekler ki? saçmalayıp da nefret ettirmeseler bari
 10. bana kalırsa ilk sezonu gelmiş geçmiş diziler içinde ilk 3 e rahatlıkla girebilecek,bazı ülkelerde hapishanede izlenmesi yasaklanan,bittikten sonra insanı boşluğa sürekleyen,senaristlerine büyük saygı duyulması gereken,dizi bittikten sonra çekilen filmleri gereksiz gördüğüm oldukça başarılı yapıt.