prison break - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.45)
prison break
bir inşaat mühendisi olan michael scofield (wentworth miller) başkan yardımcısı'nın kardeşini öldürmek suçuyla idam cezasına çarptırılan ağabeyi lincoln burrows'u (dominic purcell) kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini farkedince işi kendisi halletmeye karar verir ve kusursuz bir hapisten kaçış planı hazırlar. ardından göstermelik bir banka soygunu düzenler ve cezaya çarptırılır. kaçış planlarının hepsini şüphe çekmeyecek şekilde vücutuna dövme yaptırır. sağlık sorunlarını bahane eden michael, ağabeyinin bulunduğu fox river eyalet hapishanesi'ne gönderilir. michael, içeride beklenmedik durumlarla karşılaşır ve ağabeyini kaçırmak için girdiği hapishaneden 7 kişiyi daha kaçırmak zorunda kalır. bu sırada planlarını hayata geçirmek için revir doktoru sara tancredi'yi (sarah wayne callies) ve hapishane müdürü henry pope'u kullanır. bu sırada da sara'ya aşık olur. michael'ın kaçış planında azılı gardiyan şefi brad bellick (wade williams) onun planını zora sokmaktadır.


 1. yeni sezonunun adı Prison Break: Sequel olarak görünüyor.
  gamit
 2. Yabancı dizi dünyasının kapılarını bana açan dizidir. Daha sonra kapanmak bilmedi zaten.

  Bu diziye başladığımda öğrenci yurdunda yaşıyordum. Beni o kadar bağlamıştı ki, arkadaşlar hadi çıkalım, gezelim tozalım, dışarı çıkalım dedikçe hayal gücümün sınırlarını çeşitli bahaneler üretmek için zorlardım. Bir gün hastaydım, diğer gün param yok, bir gün yan battı, diğer gün çamura battı.

  Böyle de sürükleyici dizidir kendisi. Ancak bir süre sonra ana karakterin yaşadığı aksilikler insanı germekten çok "bakalım bunu nasıl atlatacak" şekline evrilebiliyor. Hele hele michael scofield abimizin şu hmm ben şimdi ne yapacağımı bilirim size bakışı geldiyse vitesi boşa alın arkanıza yaslanın. Her şey güzel olacak.
 3. Yeniden bAslayacak diyolardi dogruymus. Az once fragmanini gordum yarin yeni bolumuyle ekranlarda olacakmis. Umarim (bkz: heroes) gibi igrenc bir geri donus yapmaz.


  !---- spoiler ----!

  T-bag'un biyonik eli super olmus.

  !---- spoiler ----!.