• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.50)
psiko analist - john katzenbach
doktor starks'ın kaderi, intikamını dolambaçlı yollardan almak isteyen ürkütücü derecede zeki bir psikopatın ellerindedir. bu deli adamı durdurmanın bir yolunu bulmak zorundadır... yoksa deliren kendisi olacaktır.

kapak yazısı:

"53. doğum günün kutlu olsun doktor. ölümünün ilk gününe hoş geldin.
geçmişinden bir yerlerden geliyorum. hayatımı mahvettin. nasıl ya da neden olduğunu hazırlayabilirsin, ancak mahvettin. şimdi bende senin hayatını mahvedeceğim. başta sadece seni öldürmem gerektiğini düşündüm. sonra bunun fazla kolay olacağına karar verdim.

kendini öldür doktor!

seninle bir oyun oynayacağız. yarın sabah altıdan itibaren, kim olduğumu bulabilmen için tam on beş günün var. vereceğim ip uçlarıyla başarılı olursan, seni affedeceğim. yapamazsan o zaman... bu mektubun ikinci sayfasında yazan 52 akrabanın hayatlarını tek tek mahvedeceğim."


 1. ilk bölümü sıkıcı hatta öl be adam artık derken ikinci bölümünde karakterin geçirdiği değişim ve ince zekasini gostermesiyle bir solukta okunabilir hale geliyor. yazarın okudugum diğer iki kitabı kizil 123 ve profesör'e daha akıcı bulduğum kitabı.
 2. kitabın konusunu çok beğendim fakat kitabın gereksiz betimleme ve açıklamalarla gereksiz uzatıldığını düşünüyorum. heyecan ve merak yaratan bir konu. keşke direk asıl konuya odaklanıp o çevreden ilerleseydi.
  bazı atlanmış detaylar var gibiydi. acaba sonradan bu noktoya dönüş yapılacak mı diye bekledim ama olmadı. güzel bir konusu olan bir kitap ama bence daha farklı anlarılabilirdi. en azından ilgi çeken bir kitap olmuş.

  !---- spoiler ----!

  bay r.nin kimliği çok barizdi. başka karakterlerde ekleyerek "acaba katil o mu? yok yok bence bu" gibi fikir ürettirmeye çalışması daha güzel olurdu.

  !---- spoiler ----!