1. Beyoğlunda düzenlenen etkinlikte birden içeriye giren saldırgan kişiler tarafından ramazan ramazan içki içildiği gerekçesiyle gençler darp edilip, küfürler sarf edilip, mekan dağıtılmıştır.

  Bir arkadaşımın arkadaşı tarafından çekilmiş görüntüler kısa süre içinde internette yayıldı ve benim de yeni haberim oldu. Şimdi açabildim başlığı.
  Bunların olduğunu ve bu geri kafalı korkunç derecede tehlikeli insanların arttığını her ne kadar bilsem de izlerken sinir krizi geçirecek hale geldim. Periscope üzerinden canlı yayınlandı. yeni link

  Bu kadar gözleri dönmüş insanların aramızda oluşu, bunu din adı altında yapışları, bir de üzerine saygı duyun diye bağırmaları... konuyu başka yere çekmeye gerek yok adamlar açık açık söylüyorlar amaçlarını. Bu ülkeden bu zihniyetten nefret ediyorum. Saygısızlıktan ve inanç adı altında yapılan saldırılardan, katliamlardan nefret ediyorum. Ne diyebilirim ki daha? Allah kahretsin şansa yaşıyoruz.

  *Bu şerefsizler içeride kendi hallerinde eğlenen mutlu ve savunmasız gençler değil de onlara kafa tutabilecek, cüssece büyük insanlar olsaydı bakalım yine aynı şeyi yapabilecekler miydi? Bir sürü suç işlenmiş ve bu adamlara hiçbir yaptırım uygulanmayacağını biliyoruz.
  İçki içmek çok günah fakat savunmasız gençleri dövmek, insanları korkutmak, küfürler etmek asla günah değil öyle mi pis yobaz? İki yüzlü, gösteriş meraklıları insanlar yüzünden kimse yaşamdan tat alamaz hale geldi.
  Yahu insanlar güzel güzel müzik dinliyorlar. Sohbet ediyor gülüşüyorlar. Bu insanların size ne zararı var?

  * #cumartesi21decihangirdeyiz hastagi ile tepkiler sosyal medyada artmaya başlamış. Mekanın önünde toplanılacakmış.

  *Video kaldırılmış uyarıldı, yeni link eklendi.

  * haber linki

  * bu hesap üzerinden gelişmeler takip edilebilir. Mekanın Kapatılma olayının doğru olmadığını bizzat seogu lee belirtmiş. ayrıca ekleyelim.
  jole
 2. "herkes karşısında düşman olarak orkları bulacak kadar şanslı değil,"

  bir yerde okumuştum tam olarak durumumuzu anlatıyor şuan..
 3. ülkeyi tek bir kelimeyle özetlemek gerekse bu kelime 'hadsizlik' olurdu herhalde. kocaman bir 'hadsizlik'iz arkadaşlar biz. üzülüyorum çok.
 4. her zamanki yobaz vandallığı. "kesin tahrik etmişlerdir" diyenler, "annelerinin diz kapağından da tahrik olanlar" olabilir ( youserları tenzih ederim). tecavüze tacize ve adam dövmeye bahaneleri tahrik olmaktır. o tuttuğun oruç nefis terbiyesi için değil miydi bebitom? sibyan mektebi çocuğundan da mı tahrik oldun? sonuç itibarı ile karşınızdaki grup insan değil. önleminizi alın. saldırıya her daim hazır olun. kendinizi koruyun. boş gezmeyin.

  ekleme: sosyal medyada hipster oğlanları korkutmanın delikanlılık olmadığını yazmışlar. doğrudur. götü yiyen yobazı meyhane ve pavyonlarda görelim bakalım. etek giydirip gerdan kırdırırlar adama. herkes akıllı olacak.
 5. Hakkında şöyle güzel bir yazı yazılmış . Biri de twitterda yazmıştı "aslında onlar bizi dövmek istiyor da oruç bahanesi işte" diye. Dibine kadar haklılar. Bir insan alkol kullanıyor diye oruç tutmuyor diye dövmek nasıl bir zihniyet hala anlayamıyorum. Tecevüzcü, katil adamlara gösterilmeyen tepkiyi alkol kullanan, oruç tutmayan, lgbt'ye destek verenler görüyor. Çünkü dinimizde hırsızlık suç değil, tornu yaşındaki kızla evlenmek suç değil, çaresiz küçücük kıza tecavüz etmek suç değil, hatta erkek çocuğa tecavüz bile suç değil değil mi? Sadece ibadet etmemenin ve alkol kullanmanın suç olduğu bir dinimiz var ne kadar güzel. Bir de bunları yapmayanları dövelim ki hatalarını anlasınlar, dindar bir nesil yetişsin. Müziğe günah, dansa zina, tiyatroya gereksiz diye bakalım ama hocaları izlemeye otobüslerle gidelim. Evet bunu yapalım ki muasır medeniyetler seviyesine 2023 gelmeden çıkalım. Haydi millet göreyim sizi.
  jimi