1. televizyon yayınının olmadığı ya da belirli günler ve saatlerde olduğu yıllarda,
  (evet böyle zamanlar vardı) sinema kadar, belki ondan daha yaygın halk eğlencesi.

  trt'nin, bu iş; çok seçkin bir repertuvar, dönemin en iyi dramaturgları, en iyi oyuncular, en iyi ses efektçileriyle çok ciddiye aldığı zamanlar, radyo tiyatrosu gecesi evde ayrı bir heyecanla beklenir, küçük radyonun etrafında çıt çıkarılmadan "piyes dinlenirdi" (evet böyle aileler de vardı).

  örneklerini youtube'da çokça bulabilirsiniz..
  http://engelsiztrt.tv adresinde bugünkü trt'den beklenmedik şekilde zamanın en nitelikli
  eserlerini de dinleyebilirsiniz.

  gece, ses olmadan uyuyamam diyenler tv'yi kapatıp denesin derim.
 2. uzun ve yalnız yolculuklarda konsantrasyon sorunu yaşamamak için duysal bir uyarana ihtiyaç duyan, ama hareketli müzikten başı şişen, slow müzikte uykusu gelen, bir türlü orta yolu bulamayan sürücüler için harika bir çözüm olabiliyor. youtube'da sayısız eser var. indiriyorsun, kaydediyorsun. yolculukta müzikler bayınca açıyorsun bir tanesini, keyfine bakıyorsun. bedavadan kültürlenmek de cabası. şiddetle tavsiye ederim.
 3. radyo tiyatrosu denince benim aklıma bişr-i hafi gelir, abdulkadir geylani gelir, malik bin dinar gelir. tgrt sağ olsun. hala kulağımda;

  -eyyy abdülkadir sen bunun için mi yaratıldın?
  abi
 4. uzun yıllar önce çocuk dünyama nice hayalin kapısını aralayan eski bir radyosu vardı dedemin.

  dedemin elleri toprak kokardı, bereketli toprak. akşamüzeri işten güçten takati kesilince çevirirdi emektar radyosunun düğmesini uzaklara dalar, türküler dinlerdi.

  çocukluğumun en güzel anıları o radyodan dinlediğim radyo tiyatrolarıdır. hele unutulmaz romanların billur gibi seslerden "arkası yarın" adı altında dinlenilmesi ayrı bir güzellikti.

  youreads sayesinde yeniden radyo oyunları ve arkası yarınlar dinlemeye başladım. mutluyum. sanki raskolnikov tefeci kadına giderken çocukluğumun biricik değerli varlığı dedem yanı başımda nasırlı elleriyle saçımı okşamakta.
 5. bekarlar partisi oyunu şu an başladı. john mars'a teşekkürler.
  abi
 6. saat 21:30 da türkçe tiyatro yayınında, victor hugo'nun '' bir idam mahkumun son günü'' adlı eseri yayında olacaktır.
 7. shakespare'in efsane eseri kral lear, 21:30'da radyo tiyarosu youreads.fm'de.
 8. -agatha christie'nin üçüncü kattaki daire adlı eserinin bugün 20.45 te youreadsfm de yayınlancağı radyo tiyatrosu için hepinizi sabırsızlıkla bekleriz.

  -http://www.youreadsfm.net/
 9. son aylarda vazgeçemediğim en büyük eğlencem. bi de bunun sesli kitabı var, o ayrı. sefiller, don kişot, beyaz geceler, on küçük zenci, müfettiş, suç ve ceza, yüzyılların üçgeni gibi bir çok dev eseri de barındırır. epeydir telefonumdaki play liste şarkı yerine radyo tiyatrosu koyup dinlerim. an itibariyle monte kristo kontu'nu da bitirmiş bulunarak boşluğa düşmüş durumda arayışlardayım.
  izumi
 10. saplantılı bi şekilde internetteki bütün oyunları dinleyen kardeşim sayesinde ailece nasiplemdiğimizdir. sen ergensin arkadaşım git arsız bela falan dinlesene...