1. oo dayım gelmiş hoş gelmiş. (1 aydır yoktu da)

  ekleme: madem nickaltını ben açmışım bir tanım yapmadan geçmek olmaz.

  tanım: kendisini sürekli çarpık, absürt ve bir o kadar zor durumlarda bulan dayımız. (sanırım bu durumdan içten içe zevk alıyor yoksa bunun başka açıklaması olamaz :))

  ayrıyeten aşçılık alanında en iyi eğitimleri almış ve yakın zamanda türkiye'nin en iyi aşçılarından birisi olacak olan -yeminle bak- youser.

  saygılar dayım.
 2. işlerinin yoğunluğundan mütevellit sözlüğü unutmuş bir yazar.
  neyse ki temelli unutacak kadar yaşlanmadık.
 3. bu abi peynir anlatırken klavyesi sürçmüş fark edince uyarayım dedim kapı komşusu çıktık. triple hemşehrim, yaşadığım 3 şehirde hemen hemen aynı tarihlerde yaşamışız, o kaçmış ben kovalamışım burada yakaladım. benden salçalı ekmek istiyor ama karşılığında epey söz aldım buraya yazayım eklendikçe editleyeyim sonra yok efendim ben öyle demedim olmasın.

  -enişteli bir yemek
  -sadece yemek
  -bir böbrek
 4. maalesef gidik olmuş yazar.
 5. zamansız gitmiş biridir. daha yeni tanışmıştık. üzdün bizi dayı. yolun bahtın açık olsun.
 6. kim üzdü bu adamı çıksın söylesin.. en son aşk mektupları paylaşıyordu gelecekteki kişiye, hey gelecekteki kişi artık adama ne yaptıysan sana bir "hoşçakal vicdansız" diyip gitti.
 7. uzun bir aradan sonra gelen dayımız. hoş geldin, aramıza tekrar.
 8. cüneyt çakır basliginda yazdiklari ile kanimi dondurmustur. bir futbol musabakasinda ne olursa olsun sahaya yabanci madde atmanin savunulacak bir yonu yok iken gorevini yapan birine saldirmayi teoride de olsa dusunmustur. teror eylemlerinden farki olmayan dusunceler bunlar.

  edit: kizginlik veya heyecanla yazilanlarin ciddiye alinmayacak seyler oldugunu biliyorum ama yinede 50 bin kisinin bulundugu bir etkinlik alaninda bu tarz silah bahsi gecen bir dusuncenin dile getirilmesi uzucu. ilgili basliktaki girdi ve burada yazdiklarim duzeltilmistir.
 9. sıradan bir yazar.

  beni kişilik olarak tanıyanlar, sohbet edenler bilirler ki bu dünyada bağlı olduğum ve her gün şükrettiğim değerlerim vardır. bunların en başlarında galatasaray spor kulübü gelir. kendimi bildim bileli hayatımın önceliği bu kulübün menfaatleridir. gözümü kırpmadan uğruna ölebileceğim ailem, vatanım, yakın dostlarım ve galatasaray vardır. tüm dünya benim için bu 4 kurumdan ibarettir.

  dün maç sonrasında o an ki sinir ve kötü ruh hali ile beraber bir yerlere bir şeyler yazasım geldi. kendimi öyle rahatlatabilirdim, kendimi çok iyi tanıyordum. uzun zamandır yazmadığım youreads aklıma geldi. içimi, kinimi, nefretimi buraya kustum adeta. yazar başlığımın altına yazılınca, elektronik posta geldi. az önce dün akşam yazdığımı tekrar okuyup sakin bir kafayla değerlendirince bende abartmışım biraz diyorum.

  yukarıda cüneyt çakır başlığına yazdığım yazıdan ötürü eleştiren, terör eylemi düşüncesi olarak nitelendiren yazar arkadaşımıza saygı duyuyorum ve biraz da olsa hak veriyorum. silah mevzusu hariç yazdıklarımın arkasındayım. bakın insan öldürürken bile tahrik indirimi söz konusu oluyor. karşı tarafın öldüren, yaralayan şahsa yahut şahıslara ettiği küfür, kişiliğini zedeleyecek, onurunu küçük düşürücü eylemler de bulunması yeterlidir. hukukçu arkadaşlar daha detaylı bilgiye sahiptir. dün akşam cüneyt çakır denen şahıs, hem galatasaray hem de fenerbahçe takımlarının camialarını çok ağır ve açık bir şekilde tahrik etmiştir. nitekim her iki tarafa da verilmesi gereken penaltılar verilmemiş ve maçı adil yönetememiştir. bahse konu iki kulüpte koskoca ülkeye mâl olmuş kurumlardır. iki takımın tahmini ve ortalama taraftar sayısı en az 45- 50 milyondur. dün akşam en az 30 milyon kişiyi tahrik etmiştir bu sözde hakem. net 3 pozisyon görüş alanı açısının içinde ve alenen gözlerinin önünde olmasına karşın hepsine 3 maymunu oynamıştır.

  galatasaray ile ilgili yazdıklarım, düşüncelerim, hislerim bir çoğunuza göre holiganlık, bana göre ise çocukluk aşkıdır. küçüklüğüme dair hatırladığım en önemli olayların hemen hemen tümün de galatasaray vardır. bazı şeyler hissedilmeden anlaşılmaz, diğerlerine imkansız gibi gelebilir ya işte benim galatasaray sevdam da böyle bir şey. uğruna ölebileceğim ender şeylerden bir tanesidir.

  saygılarımla, sözlük ve tüm kamuoyuna duyurulur.

  düzeltme.