1. nobody'nin aksine yaptığı iyi şeyler bir elin parmaklarını geçmediğini düşünüyorum. dönemi öncesi türkiye ve dönemindeki türkiye'yi düşündüğümüzde kaybettiğimiz çok şey var.

  genel olarak 20. yy'ın son 10 yılı ve 21. yy'ın ilk 10 yılı büyük teknolojik gelişmeler getirdi. şansına onun dönemine rastladı yeni teknoljinin getirdikleri.

  tek partili hükümetin faydasını gördü. geldiği ilk 5 sene aslına bakarsan ekonomi anlamında yeni bir şey getirmedi. bir önceki hükümetin son döneminde yaptığı krizden çıkma stratejilerini devam ettirdi.

  asker devletinin sonunu getirdi denilebilir. ama bunu halka vererek demokrasiyi güçlendirmek yerine polis devletini kurdu.

  insanlar artık daha endişeli, gelecek kaygısı daha fazla. zengin fakir ayrımı uçurum olmuş, iş kazaları, cinayetler ( özellikle kadın) ve şiddet daha artmış durumda. ben kendimi geçtim yeni doğacak çocuğum için daha endişeliyim onun sayesinde

  hakkında kötü bir şey yazarsanız sadece eksiyi yemezsiniz. her an tutuklanma tehdidi ile karşı karşıa gelebilirsiniz.hakkında iyi bir şey yazarsanız burada eksi alırsınız ama "büyükler" görürlerse mükafatını mutlaka alırsınız.

  http://www.ntv.com.tr/teknoloji/twitterdan-devlet-adamlarina-hakaret-edenler-icin-ozel-ekip-kuruldu%2cpAMoP3COI0mFYBK7TaGxOQ

  http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/universite-ogrencisi-cumhurbaskanina-hakaretten-cezaevine-girdi
 2. Bir analize göre kendisini doğuran koşullar ile neoliberalizmin çevre ülkelerinde girdiği krizin doğrudan bağlantısı vardır.

  Merkez ekonomilerinde 2000'lerin sonunda tökezleyen neoliberal model çevre ülkelerinde ta 90'ların sonundan beri sorunluydu. Böylece Burjuvazinin öncelikli temsilcileri olan merkez sağ ve merkez sol partileri neoliberal modelin dışına çıkmayan vizyonları sebebiyle kitleler arasında hızla puan kaybettiler. Bu durum latin Amerika ülkelerinde pembe bir dalgaya neden olurken doğu Avrupa ülkeleri ve Türkiye popülist iktidarların etkisi altına girdi.
 3. yeni başdanışman olarak gülnur aybet'i atamış.

  aynı aybet, wilson center isimli abd'li think tank kuruluşu üyesi ve o kuruluşta orta doğu direktörü de henri barkey. kitap yazılır bu henri'ye kitap! hey gidi hey. yandaş medya ne anlatır acaba? a haber, deşifre programında sürekli "derin" ilişkileri deşifre ederdi. bunu da eder mi acaba?
  ae