referandumda başarısız olursak iç savaşa hazırlanın - youreads 1. AKP İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem'in beyanı

  Tabandan gelen savaş çığırtkanlığı ve zihniyet yansıması açısından dehşet verici bir örnek. Konuşma yaptığı yer soma hani cumhurun tokatladığı, Yusuf'un tekmelediği insanların yaşadığı, 301 madencimizin öldüğü ilçemiz.
 2. "...81 vilayette telefonunuzun içersindeki rehberde kim varsa açın allah rızası için anlatın..."

  bakın çok enteresan, allah rızası için diyor. zannedersin mağdur.

  düşünmemiz gereken, bu adamların mağlup olduklarında bile nasıl mağdur edebiyatı yapabildikleri.

  bu adamlar bu söylem üstünlüğünü nasıl bu derece ele geçirebildiler? bacağının topal olmadığını bildiğimiz bu dilenci nasıl oluyor da bu kadar taraftar toplayabiliyor?
 3. (bkz: kararı milletimiz verecek)
  (bkz: en doğru karar için anayasa değişikliğini milletimize sunduk)

  referandum neydi, referandum emekti. referandum demokrasiydi. siz busunuz işte. demokrasiden anlamayan, görüşe saygı duymayan, milletini tek bir tercihe zorlayan bir diktatörlükten ibaretsiniz. evet diyene adeta cennet sunulurken, hayır diyen için bütün kötü hakaretler layık görülüyor. sonra "milletim, milletim" la bir gidin ya. inadına hayır! hep hayır!

  kendi saltanatınızı ancak ama ancak böylesi tehditlerle, kaoslarla, manipüle ile kurabilirsiniz onunla da ancak ama ancak kendi cahil kesiminizi etkilersiniz. nokta. bu ülke size demokratik yollarla asla yem olmaz. korku politikası da yalnızca kendine güvensiz ve halkının görüşlerine saygısız bir kitle tarafından gerçekleştirilebilir.

  edit: iyelik eki bozukluğu.
 4. ebeleri dedeleri savaştan kaçan, milli mücadeleyi baltalayan hainlerin torunları bugün kalkıp savaş çığırtganlığı yapabiliyor. neden mi? onlar hiçbir şey görmediler, hiçbir acı çekmediler çünkü savaşta... onlar için savaş edebiyatı yapmak, orda kan dökmekten çok daha kolay... bu yüzden bu savaş çığırtganlıkları her seferinde. bir savaş çıksa mağaralarında saklanacak, yurt dışına kaçacak veya ingiliz teali cemiyetlerine üye olup vatansever hareketin aleyhtarlığını yapacak olan kişiler çıkmış bugün savaş, iç savaş laflarıyla milleti korkutuyor! madem öyle bir de savaşı bizzat yaşamış, o savaşı evladına anlatan bir babadan dinletelim de, kahramanlık destanı yazmak için süngü takıp birbirini biçmek isteyen andavallara belki ders olsun!

  "savaş, kahrolmak demektir oğul. açlık, susuzluk, hastalık, dizanteri, aklını oynatmak demektir. gece gündüz burnuna dolan ölüm kokusundan yıllar boyu kurtulamamak demektir."

  salih bozok
 5. bunu diyen adam mülkiyeliymiş, tuhaf, hiç mi bişey öğrenmedin.
 6. çok net bir beyandır eğer referandum hayır ile sonuçlanırsa cumhurbaşkanı kenara çekilecek başbakana al bakanlarını yönet ülkeni diyecek.başbakan da bomboş bir kasap olduğu için (binali yıldırıma bakınca aklıma hep mahalle kasabı geliyor göbeği bıyığı falan) ülkenin içine edecek.sonra ne mi olacak... yakın zamanda sinan oğan kamplarda suriyeli mültecilerin silahlandırıldığını,silah eğitimi verildiğini söylemişti aynı zamanda esnafa da böyle bir şey yapılıyormuş.yani sonuç olarak bir yerlerde bombalar patlarken bir yerlerde çatışmalar çıkacak sonra bu hükümet yine televizyona çıkacak ve "biz demiştik, halk hayır dedi anayasa yetmiyor.durduramıyoruz.iç savaşa engel olamıyorsak bunun sebebi halkın seçimidir." diyecek.yani bence böyle olacak.

  bunun olmasını düşünüce hayır oyunun çıkacağına daha çok inanıyorum.ülkeyi suriye'ye çevirmek isteyen rusya olsun abd olsun bütün ülkeler güçlerini ortaya koyup oylamadan hayır sonucunu çıkartabilir,onlar için zor olmaz.sonra ver elini iç savaş.

  not : hayır.
 7. #hayır olsun, adamın istifası istenmiş, (halla halla) evet'in de hayır'ın da başımızın üstünde yeri var denmiş (uuu) teşkilattan sorumlu zat tarafından, sanırım norveç'te yaşıyor kendisi.