• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
reis gladio'nun türk tetikçisi - soner yalçın, doğan yurdakul
"reis, gladio'nun türk tetikçisi, susurluk kazasında ölen abdullah çatlı'nın yaşamöyküsü. neler yaptı, nerelerde nasıl saklandı, kimlerin koruması altına girdi? susurluk bağlantıları ve susurluk olayına karışanlarla ilgili belgeler, bilgiler..."
- emin çölaşan, hürriyet-
"reis, soner yalçın ve doğan yurdakul tarafında yazılan ve türkiye'nin son 20 yıllık yakın tarihinin en önemli referans kitaplarından biridir."
- sedat ergin, hürriyet-
"doğan yurdakul ve soner yalçın'ın reis adlı yeni çıkan kitabından öğreniyoruz ki, 70'li yıllarda çatlı ve arkadaşları sahte mahkeme kararları yazarak cezaevlerinden insan kaçırıyordu... bu kitap abdullah çatlı'nın hayatı ve maceraları üzerine yazılmış ilk gerçek derleme. içindeki bilgiler, hep birkaç kaynaktan kontrol edilmiş, örneğin çatlı'nın eşi meral çatlı ile belli ki uzun bir söyleşi yapılmış. hiç tanımasak da hepimizin hayatına şu veya bu biçimde değen, etkileri olan abdullah çatlı'nın kim olduğuna, nasıl birisi olduğunu merak ediyorsanız, reis'i elinizden bırakamayacaksınız..."
- ismet berkan, radikal-
"abdullah çatlı'nın yaşamını ele alan bu kitap, salt bir biyografi değildir. çatlı'dan ve çevresinde meydana gelen olaylardan yola çıkarak, türkiye'nin yakın tarihinin belli bir kesitini ele almaktadır..."
- cumhuriyet kitap-
"....kitabın iki yazarı soner yalçın ve doğan yurdakul daha önce de çeşitli başarılı gazetecilik ürünlerinin altına imzalarını koymuş iki meslektaşımız. ama bu kez 'çok zor'un altına girmeyi göze almışlar. kitapta abdullah çatlı'nın yaşamöyküsü ekseninde bir dönemin fotoğrafı sergilenirken tam 745 ad geçiyor... anlaşılan bu kanlı mozaiğin raporları, kitaplar, belgeler, tutanaklar, ifadelerden oluşan parçalarını biriktirmeye bir süre daha devam edeceğiz. mozaik tamamlandığında yalçın ve yurdakul'un kitabı, tablonun en göz alıcı taşlarından biri olarak ışıldayacak."

-kitapyurdu.

Sonuç bulunamadı.