• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.06)
rick and morty
alkollü bilim adamı rick ve torunu morty'nin galaksiler ve gezegenler arası maceralarını anlatan animasyon türünde bir dizi.


 1. dan harmon ve justin roiland'ın animasyon dizisi. mucit bir dede ve torununun galaksilerde, paralel evrenlerde, rüyalarda vs. geçen maceralarını ele alır. oldukça eğlencelidir, izlenmesi tavsiye olunur
  kikk
 2. zaman geçirmek için idealdir. devamının gelmesi durumunda efsane olmaya aday dizidir.
  kahve
 3. david crononberg paralel evrenli, yaratikli cok komik bir bolumu vardir. simpsons ilk uc sezon ve fütursuz futurama gucunde.
  abrek
 4. dizi çok zeki insanların elinden çıkıyor. seslendirmeler mükemmel. çevirmenler de zeki olunca ortaya şöyle güzel şeyler çıkıyor.

  "don't judge morty"
 5. inanılmaz derecede mükemmel bir animasyon dizi. dan harmon community'den ayrıldıktan sonra kalitesi görülür şekilde düşmüştü. kendisinin bir animasyon dizi projesinde olduğunu okuyunca çok sevinmiştim. gerçekten de bütün beklentileri karşıladı.

  aşırı komik ve zekice bir kurguya sahip. south park , family guy , the simpsons gibi animasyon dizilerin yıllarca sürüyor olmasına rağmen tek bir klişe ile bile karşılaşmıyorsunuz rick and morty'i izlerken. tüm bölümler aşırı derece de orjinal , dizinin kendisine özel.

  ayrıca " look at me i'm mr meeseeks "
 6. absürtlük seviyesi o kadar yüksek ki bozmasına ihtimal dahi vermediğim dizi.

  !---- spoiler ----!

  mesela en son bölümde (2*05) dev kafalar gezegenleri komple ışınlayıp gezegenler arası şarkı yarışması yapıyor. beğenmedikleri gezegenleri de patlatıyorlar. ayrıca bu dev kafalardan dolayı yeni bir din ortaya çıkıyor, insanlar dev kafalara tapınmaya başlıyor falan...

  !---- spoiler ----!
 7. realist ve optimist çatlak profesör rick ile abazan ergen morty nin birbirinde absürt maceralarının anlatıldığı dizi. absürtlük konusunda zirveyi zorluyor. bir bölümünde inception tarzı 6-7. kat rüyaya giriyorlar başka bir bölümde simülasyon içinde simülasyon içinde simülasyonda yaşıyorlar.bazen paralel evrenlerde rick avına düşüyorlar...

  karakter olarak bir tek rick ön planda, sivrilen yan bir karakter yok.zaten dizi daha yeni yavaş yavaş oturacak.

  dikkatimi çekti olay akışı çok hızlı. sanki at yarışı sunar gibi konuşuyorlar.bu da diziyi izlerken sıkılmanızı önlüyor.bir bakmışsınız dizi bitmiş.
  gamit
 8. get schwifty bitch!

  ilerde çok kez tekrardan izleyeceğime emin olduğum çizgi dizi.
 9. eğlenceli gidiyor ama durup bir düşündüğünmde kadınları bilimle uzaktan yakından alakası olmayan bireyler olarak gösteriyor. izlemeyi reddediyorum.
 10. bu çizgi filmi hazırlayanların hayal gücü tepelerde gerçekten, 2.sezonunu da bitirmiş bir izleyici olarak, saçma ama komik birtakım kareler görmek istiyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.