rusya denince akla gelen ilk kelime - youreads 1. bugün kendime yaptığım test. sonuç "zavallı" çıktı. buna ne etken oldu diye de düşündüm, ırkçı tavırlar, türk vatandaşlara yönelik yaptırım çabaları, diplomasinin dışına kaymaları, sağı solu bombalamaları gibi konular geldi. olur ya algı operasyonudur bi bakayım deyip reddit ortamlarını gözden geçirdim, vatandaşlarına da sirayet etmiş bu tuhaf hal. böyle olunca da ne diyecek insan vah vah deyip kapattım.

  acaba herkes mi böyle oldu, hala rusya denince aklına güç simgeleyen herhangi bir kelime gelen kaldı mı, kalmadı ise derin bi amaç mı var yoksa harbiden de zavallı mı bu ülke çözemedim.

  bu tavırlar iç politikaya yönelikse durum daha vahim bence, ırkçılık mı prim yapıyor acaba rusya'da. yine vah vah denmeli.
  abi
 2. (bkz: vodka)

  rusları hep tatillerde gördüm, ruslarla hep tatillerde konuştum. hepsi de çok içiyordu. ufacık, çıtı pıtı kızdan tut, iri yarı göbekli amcaya kadar hepsi.

  ancak rakıyı sevmezler genelde.
 3. nataşa
 4. tolstoy
  dostoyevski
  turgenyev
  soğuk
 5. kasvetli beton yığınları.
 6. kuz
 7. her ne kadar eskide kalsa,tarihe karışsa da s.s.c.b. (sovyet sosyalist cumhuriyetleri birliği) veya u.s.s.r (union of soviet socialist republics)