1. 1980, 1990 ve 2000'lerde başarı elde etmiş bir İngiliz müzik grubudur. Müzikleri soul, caz, R&B, quiet storm, soft rock, funk, easy listening, ve adult contemporary içerir. Grubun tek kadın üyesi vokalist Sade Adu, aynı zamanda grubun albüm ve tekli kapaklarında görünen tek kişidir. sade'nin okunuşu için (bkz: şade:y)

  bu öyle sıradan bir kadın yahut grup değildir.

  eğer bir akşam dvd oynatıcından, telefonundan yahut bilgisayarından "sade" açıyorsan yapılabilecekler, yani yapman gerekenler bellidir.

  mesela listemize buyrun lütfen.

  bu şarkıları dinlerken şarap içebilirsiniz.. kahve ile sigara yakabilirsiniz.. düşünmeniz gereken fakat düşünmekten kaçtığınız şeyleri uzun uzun düşünebilirsiniz.. yahut hepsini bir kenara bırakıp (kanepeyi yakmadan elbette) müzikle bir bütün olarak sevişebilirsiniz..

  sade gibisi hiçbir zaman gelmeyecektir.
 2. hayranı olduğum müzik ingiliz müzik grubudur. solistinin kadife gibi sesi bağımlılık yapmaya yeter zaten. dinledikçe ruh müziğe doyar.
 3. manga'nın yaptığı orhan gencebay cover'ı ya evde yoksan şarkısında sade kraliçenin, love is found etkileri oldukça yüksek şekilde hissedilmektedir.