1. 1. lig'den en çok süper lig'e yükselen ve süper lig'den 1. lig'e en çok düşen takım. aynı zamanda en fazla 1. lig şampiyonluğu bulunan takım.
 2. "asansör takım" ismiyle anılan memleketimin takımı. ben bu kavrama takılıyorum, biraz kötü bir nitelik olarak kullanılsa da, özellikle benim gibi memleket takımı sevdalılarının çok rahat anlayabileceği kadarıyla, asansör takım olmak hiç kolay değil bu ülkede. takım küme düştüğünde, tüm şehir takıma küsüyor. birden tek başına kalıyor yöneticiler, sonra haydi bakalım daha sonra kaldır bu enkazı kaldırabiliyorsan.

  türkiye liglerinde çok önemli işler yapıp, yıllarca mücadele edip, düşüp geri gelemeyen (gelmesini temenni ettiğimiz) takımlar yok mu ? çok var. bunlara kocaelispor, sakaryaspor örneklerini versem kimse yadırgamaz herhalde, köklü anadolu kulüpleri statüsünde bulunan kulüplerde, süper lig ile ilişkileri kopunca şehirlerin biraz sırt dönmesiyle, şu an kesinlikle hak etmedikleri yerlerde bulunmaktadırlar.

  özetle, zamanında istanbul saltanatını sallayıp yıkamayan anadolu kulüplerinden birisi olmakla beraber, futbolcu fabrikası ünvanına zamanında sahip olmuş sevdam.

  başka diye soranlara inat, samsunspor.
  kimbo
 3. hazır başkanlar değişmiş, rüzgarlar yön değiştirmişken bahsediyim, efsane başkan ismail uyanık, tekrardan kulübün başına geçme kararı aldı. bir kaç sene sonra samsunspor muhtemelen ait olduğu yerlere dönecektir.

  bu arada, başka diye soranlara inat, samsunspor.
  kimbo