scandal - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (5.00)
scandal
amerika başkanlığı'na medya danışmanlığı yapan olivia pope’un görevi politik isimlerin sırlarını korumak ve onların ortaya çıkmasını engellemektir. ancak bir gün bu görevinden ayrılıp kendi işini yapmaya karar verir.
beyaz saray'dan ayrılmasının ardından kendi şirketini kuran pope'un işleri, pek de umduğu gibi gitmez. geçmişi peşini bırakmaz. kriz yönetimi danışmanlığı veren şirket, başkalarının hayatlarını düzene sokmaya çalışırlarken, kendininkilerinin hakimiyetini kaybederler.
politik bir drama olan scandal, güçlü bir kadın karakteri ön plana taşıyor.
 1. bayılarak takip ettiğim how to get away with murder'ın tüm bölümlerini tüketmemiz üzerine shonda rhimes'in elinden çıkmış benzer bir dizi diyerek başladık. beğeneni, takip edeni de epey çokmuş. ilk iki bölümü izledik fakat htgawm'dan sonra pek sarmadı açıkçası, aksak ve fazla karıştırılmış geldi bana.

  baş rolde gene güçlü bir kadın var, bu defa işler mahkeme salonlarında ve hukuk sınırlarında geçmiyor. olivia pope işini hukukun çevresinden dolanarak halleden bambaşka bir karakter. htgawm'ı htgawm yapan annalise keating'in aksine toplumun sevilen, popüler ve magazinsel bir karakteri.

  baş karakteri annalise keating kadar gerçek ve güçlü bulamadım, sempatimi kazanamadı. ilk 2 bölüm sonunda yollarımızı ayırdık dizi ile. belki de sabırlı olup izlemeye devam edenler için şahane bir seyirlik sunmaktadır scandal, kimbilir. 1. sezon trailerı