• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.33)
scrubs
amerikan yapımı komedi dizisi.
tıp okulundan yeni mezun olan j.d. ve üniversiteye başladığı günden beri en iyi arkadaşı olan turk, sacred heart hastanesinde stajyer olarak çalışmaya başlarlar. j.d.'nin hayatı, kendisiyle aynı anda stajyerliğe başlayan depresif genç kız elliot ile tanışınca ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. turk ise, 8 yıllık hemşire olan latin kökenli carla'dan hoşlanır. elbette, uzun sürecek olan bu stajyerlik döneminde yediği içtiği ayrı gitmeyen iki arkadaşın başına gelecek en önemli şey aşk değildir...(vikipedi)


 1. hope
 2. gençliğimin dizisi. çok eğlencelidir. belki de scrubs yüzünden doktor dizilerini sevdi bi nesil. ayrıca nazarımda yazıldığı gibi okunur. ^:sucrubs^
 3. en sevdiğim komedi dizisi olan friends'i tahtından etmiş olan müthiş dizi. j.d.'nin hayalleri ve dr. cox'un monologları favori sahnelerim olup favori karakterlerim janitor ve ted buckland'dir.
  !---- spoiler ----!

  şahsımca en iyi bölümlerden biri olan my way home'da ted ve a capella grubu tarafından icra edilen şu somewhere over the rainbow yorumu da çok güzeldir; https://www.youtube.com/watch?v=GHWxtURGECo
  !---- spoiler ----!

  edit: çok sevdiğim birkaç dr. cox alıntısını da eklemeden edemeyeceğim;

  !---- spoiler ----!

  "we are all going to die someday. for the lucky few of us it will be nice and fast but for most of us it will be just as long and slow and painful as a conversation with you."

  "oh no jordan, i would make you swear on bible but i know how contact with holy stuff makes your skin burn."

  "i did it, i'm a genious. i'm a huge brain in a ripped up body. i am jesus h. cox!"

  "i don't ever want to hear anything that comes out of that man's mouth unless, of course, it is 'oh my god i'm dying, now i'm moving toward to the light but wait a minute there been a mistake! this is hell! hello hitler, hello mussolini, captain kangaroo? that's weird!' "

  !---- spoiler ----!
 4. universitenin baslarindayken amcam bahsetti bu diziden. "başroldeki lavuk aynı sana benziyor, tipi, hareketleri aynı sen!" dedi. ben de merak ettim. gerçekten amcam haklı hatta az bile söylemiş, nitekim kendisi j.d. gibi hayallere daldigimi bilmiyordu.

  dizi o sıralar yeni final yapmıştı. bütün bölümleri
  bir hafta kadar zamanda izledim. gerçekten de insanı o hastane ortamına sokuyor,, karakterlerden biri oluyorsunuz.

  başroldeki eleman bana benzediğinden belki ozdeslestirme işini biraz abarttim. mesela bahsettiğim amcami dizide janitor ve doktor cox karışımı olarak görüyorum. yani amcam gerçekten ikisinin karışımı gibi. hatta dizide bir ara cox kendisi için akrep burcu narsist bir erkek olduğunu söylüyordu. amcam da akrep ve narsisttir. bu kadarı da tesadüf mü şimdi? :)

  sadece komedi dizisi kesinlikle değildir. zaman zaman insanı öyle ağlatır ki anlatması zor. belki dunyanin en iyi dizisi değildir ama bence en harika dizisi. karakterler, diyaloglar her şey şahane. kesinlikle tavsiye ederim.
 5. işsiz bomboş olduğum dönemde günde bir sezon izleyerek bitirdiğim dizi. sadece son sezonu izlerken sıkıldım biraz zorlama olmuş gibiydi.

  favori karakterim janitor, sadece onun üzerine bir dizi bile çekilebilir.

  sadece komedi dizisi demek doğru olmaz, burnumu çeke çeke izlediğim bölümlere haksızlık olur.