sense8 - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.36)
sense8
bilim-kurgu dizisi olacağı açıklanan sense8; dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan 8 ayrı kişinin gizemli bir bağlantısının olduğu bir konuyu ele alacak... birleşik krallık (uk), seoul, mumbai, nairobi, berlin, mexico city, san francisco ve chicago. her bölümde bu 8 yere/kişiye de ziyaretimiz olacak. bu 8 kişiden kimisi tüm grubu bir araya getirmeye çalışırken, kimisi de diğerlerini öldürmeye çalışacak. hikâye; meksikalı bir pembe dizi yıldızı, izlandalı bir parti kızı, alman bir hırsız, koreli bir iş kadını, afrikalı bir otobüs şoförü, transseksüel bir amerikalı blogger, diğerlerine de görünebilen afro-amerikan bir adam ve onun tam zıt karakterine sahip “mr. whispers” olarak bilinen bir adam ekseninde gelişecek ve şekillenecek... (kaynak: sinemalar.com)


 1. Wachowski kardesler astral muhabbetleri geyikize etmeyi başarmış. Aferin. Bunlar hep dmt kafası. Ama yaraticiliktan pek nasibini almadan oyle dümdüz gitmiş.

  Yalnız dizi de önceki yapımlara henüz anlam veremediğim selamlar var:

  - jenerikteki şelale, twin peaks tabelası ve filler;
  - lost'ta sayid jarah rolündeki Naveen Andrews'in, lost'taki son dönemlerine benzer bir rol canlandırıyor olması;
  - lost'taki sun karakteri ile sense8'teki sun karakterinin fiziksel olarak birbirine çok benzemesi; (yalnız caste bakana kadar sense8'tekini de Yunjin Kim oynuyor sanıyordum. femmefatale rolü çok yakışmış diye düşünmüştüm.)
  - kırmızı hap/mavi hap geyiğinden bağımsız matrix'e göndermeler;
  - orphan black'deki lezbiyen çift ile sense8'teki lezbiyen çiftin fiziksel benzerliği