seray şahiner - youreads

seray şahiner

Kimdir?

1984 yılında bursa’da doğdu, istanbul’da büyüdü. ilköğrenimini oruçgazi ilköğretim okulu’nda, ortaöğrenimini pertevniyal anadolu lisesi’nde tamamladı. 2007 yılında istanbul üniversitesi iletişim fakültesi, gazetecilik bölümü’nden mezun oldu. 2011’de marmara üniversitesi radyo televizyon ve sinema bölümü’nden, sinema anabilim dalı’nda yüksek lisans derecesi aldı. 'aylık paldır kültür dergisi hayvan’da ve birgün gazetesi’nde çalıştı. uzun süre gitar ve resim dersi aldı, izcilik ve dağcılık yaptı. dönemsel olarak, garsonluk, konfeksiyonda el işçiliği ve makinecilik yaptı. 2006 yılında varlık dergisi’nin düzenlediği yaşar nabi nayır gençlik ödülleri’nde, "gelin başı" isimli öykü dosyası "dikkate değer" bulundu. 2007 yılında "gelin başı" isimli kitabı can yayınları’nca yayımlandı. sırrı süreyya önder’e senaryo asistanlığı yaptı. 2008’de istanbul büyük şehir belediyesi şehir tiyatroları’nda sahnelenen “yedi tepeli aşk” oyununda, "gelin başı" kitabında yer alan üç öyküsü sahnelendi. 2010-2011 sezonunda "gelin başı"ndaki öykülerden uyarlanan "iadesiz taahhütsüz" adlı oyun, tiyatro boyalıkuş tarafından sahnelendi. 2011’de ikinci öykü kitabı “hanımların dikkatine” can yayınları’nca yayımlandı.  1. birgün gazetesindeki bir yazısında bilal erdoğan'a ''üstün zekalı'' dediği için göz altına alınmış sorgulanmıştır.
    hatta atv'de yayınlanan 'aşk ve gurur' dizisinin senaryo ekibinden atılmıştır. neden atıldığını söylememe gerek yok sanırım.

    bunların yanında 4 adet kitabı vardır. (gelin başı, reklamı atla, hanımların dikkatine ve antabus) ayrıca kendisini ot dergisinde yazdığı yazılardan da bilirim.
  2. katıldığım bir çekilişi mucize eseri kazanmam sonucu bana kitap yollayacak olan genç yazar. kul ve antabus kitaplarını imzalamış fotoğrafını da göndermiş çok mutlu oldum. dergide yazılarını okuyordum lakin kitaplarını okumamıştım merakla bekliyorum.