1. var böyleleri sevgilisi olmasını isteyip hayal kurarlar ama sadece hayal kurarlar birşey yapmazlar.

  sanırım çok ince hesaplar yapmalarından ötürü olsa gerek.
 2. başlığa bakıp aynaya bakıyormuş hissini yaşayacağımı bana geleceğin teknolojisi olarak anlatsalar inanamazdım..
 3. bir cümleyle aşk hayatım. pardon buna aşk hayatı demek sevgilisi olanlara haksızlık olur.
 4. normal bir şey ki ne yapılacak arkadaşım?
 5. e umut fakirin ekmeği sonuçta
  belit
 6. bu romantik insandır. sevgiliye sadece hevesli olduğu için yahut dürtülerini tatmin etmek için değil şevkat yahut sevgi için ihtiyaç duyan bireydir. erkekse, birini tavlamak için kasım kasım kasıldıktan sonra salınca ilişkinin yürümediğini, salmayınca mutlu olmadığını farketmiş, kadınsa makyajsız da güzel olduğuna inan birini istemiştir*. sonuç olarak bu taktik yapma, şirin gözükme olaylarından sıkılmış, onu gerçekten mutlu edecek biri varsa o kişinin kendiliğinden ortaya çıkacağına inanmış, çıkmayacaksa da zaten bulamayacağını anlamış bireydir. yorgundur, hayal kurmazken mutsuzdur.*
  bozuk
 7. bence doğru verilmiş karardır . ne yapsaydık yani ?? ( hemen üstüme alındım)
  birde ne yapılabilir ki ?
  sokak sokak gezip her gördüğümüz kadına/erkeğe sevgilin var mı yoksa arıyor musun ben nasılım diye mi soralım ?
  ve ya
  devletin böyle bir kurumu mu var benim bilmediğim işkur gibi felan.
  spontane gelişmesinden yanayım böyle şeylerin.

  not : zaten bu amaçla bir karşı cinse yaklaştığımda saçmalıyorum , normal tavırlarımdan farklı davranışlar sergiliyorum. beni ben olarak tanımaları çok daha iyi olur.
 8. sevginin, sevgilinin, aşkın aranıp bulunabilecek bir şey olduğunu düşünmeyen insandır. telaşı yanında güzel duracak tabiri caizse bir eşya değil, tamam olmadır.*) ama nedense bekleyerek de bulunmayan bir şey olduğunu er geç (belki seneler sonra) farkedecek ve sudan çıkmış balıkçasına ne yapacağını bilemeden kendisiyle tamamlanmayı öğrenecektir.
  zizz
 9. sevgiliden öte, bir eş, yoldaş, dost, arkadaş, hayatını birlikte sürdüreceği kişiyi aramak isteyen * kişidir. bunun için çok uzaklardan başlamasına gerek yoktur. en yakınında yer alan potansiyel adaylarla başlamalıdır. çünkü en çok onları tanımış olabilir ve en rahat onları analiz edebilir.

  kişinin hayatını tek başına geçirmeme isteğinin birçok sebebi vardır fakat bu başlığın konusu bu değildir. kişinin yanında olmasını istediği kişiyi seçerken bakması gereken ölçü kriterlerini tespit etmesi gerekir öncelikle. çoğu insan sırf ölçü kriterlerini oluşturamadığı için aramaktan korkar, çekinir.

  kriteriniz kutsal bir kriter/kriterler midir? insanlık mıdır? yoksa etrafındakilere nasıl davrandığı mı? mesleği mi? kazancı mı? ailesi? geçmişi? geleceği? yüz, beden güzelliği? bunlar tamamen kişiye göre özelleştirilebilir kriterlerdir.

  kriterleri belirledikten sonra daha önce de söylediğim gibi etrafınızdakilerden başlayıp potansiyel adayları denemelisiniz. bu, doğrudan gidin niyetinizi paylaşın demek değildir. sadece alıcı gözle bakın, analiz edin, test edin, yem atın, aklınıza gelebilecek her türlü durum ve koşula göre almak istediğiniz cevabı alacağınız soruları sorun ve o cevapları alıp alamadığınıza bakın. ve ne olursa olsun asla kendi benliğinizden vazgeçmeyin. doğal haliniz neyse odur. aksine ya değişmek istersiniz, ya ona daha iyi görünmek: bunlar sizin sonunuzu getirecektir.

  evlenmeden evlenmeyin.
  ideallerinize ayak uydurabilecek birisini seçin.
  fikir ayrılıklarının %50'den fazla olması sıkıntı oluşturur.

  hepsini kenara bırakın, değer verin. değer göreceksiniz.
  ilgaz
 10. tam olarak benim üzülmekten incinmekten korkmak karşıdakini mutlu edememe kaygısı başlıca sebepleri. reddedilme kaygısı sevilmediğini anlamaktan korkma bi çok sebebi var. sonsasında ayrıldıktan sonra toparlayamama ihtimali de epey yüksek benim için hee ortamlarda bekarlık sultanlık ya da amaan kim çekicek şimdi başkasını diyorum ama aslında sevilmek için birisinin beni gerçekten düşünmesi sevmesi değer vermesi için benim için üzülüp sevinmesi için herşeyimi verirdim. üstelik zor seven birisi de değilim ortalama tip ve zekaya sahip birine kolayca aşık da olurum istersem.
  wtf