sevgilisine atkı ören kadın - youreads 1. (bkz: harbiden lan)
  üç yıllık ilişki örülen atkıların ardından bitti...

  ben mythbusters'ı aramaya gidiyorum.

  ya da dur, aramadan önce bir beyin fırtınası yapalım..

  - atkı kış aylarında örülür. ilişkilerin bitmesi de bu zamanlara denk geliyor kehanete göre. kış ayları insanlar ve ilişkiler bazında daha depresif, yıkıcı zamanlar. mümkün.

  - atkı örmek, bir çeşit zihni rahatlatma eylemi değil mi bir açıdan? umm, demek ilişkide sorunlar var... zorlama bir çıkarım olsa da, mümkün.

  - aidiyet hissinin zedelendiği zamanlar, partnerler fiziksel bir aitlik nesnesi üretmeye ve emanet etmeye eğilimlidir. bu bir eşya, bir takı, bir giysi (lan?!) olabilir.

  ben ikna oluyorum galiba, tespit muazzam.

  tanım : geyik kısmı bir yana, kıymet verilmesi gereken kızdır.
 2. hanım vaktiyle örmüştü bana. ilişkimizin 2-3. ay'ı idi. şuan 14. yıldayız aynı yastıkta devam. ilk sayfadaki yorumlar şahsım için yok hükmünde. ("ilmikleri kalın olmuş be yaa!!" şeklinde ergen öküzlüğü de yapmadım değil. hatırlayınca kendimden utandım şimdi. işin özü el emeği göz nurudur, erkek milleti şımartılmaya pek müsait, kadınlar bu durumdan şikayeyet eder ama bu şımartmanın esas sebebi yine kendi hemcinsleri olan türk annesi'dir. ne zaman bir erkek evlat dünyaya getirir ve paşa çayları hazırlanır, bu döngü devam eder) zannedersem kadınlar da erkekleri evlenilcek erkek eğlenilcek erkek diye ayırıyorsa evlenilcek tayfaya atkılar örülüyor.
 3. Anarşik bir kız arkadaşıma demiştim bak insanlar sevgilisine atkı örüyor diye. "Sen ör bana atkı, Bu düzene karşı çıkalım" diye yanıt vermişti. Ah o anaç kadınlar o güzel atlara binip gittiler...

  Konuyla ilgili tık
 4. bu başlık ekşi'de vakti zamanında bir yazarın yaptığı yorum olan, 'böyle kız ile birliktelik içinde olan tüm ilişkiler bir süre sonra bitti.' diye debe'ye girmişti. bu entryi okuduğumda benim de atkı ören bir kız arkadaşım vardı ve 'tıfsss' diye bıyık altından gülmüştüm ama 3 ay sonra ben de o yorum içine dahil oldum. velhasıl ola ki kız arkadaşınız size atkı örmeye kalkıyorsa mani olun derim, kehanet gibi bir şey sanırım bu atkı örme işi.
 5. burada inat edip sevgilisine atkı ören erkek var.

  merak etmeyin, bu bile bitiyor.
  isk
 6. ilk sayfadaki yazıları görünce "hah benim bu" demenin korkuttuğu başlık :) alacalı iple lastik örgüyle çabuk oluyor ;) hah bir de mustafa sandal'ı dinleyip kazak denemeyin, medium beden kazak modeline 6 yumak ip gidiyor diyordu dergi.
 7. olsa da örsem diyorum.. ören var, atkı var takacak adam yok.. iki ters bir düzüne yandığımın dünyası..
 8. örgü örmeyi bilmediğimden katılamadığım versus ama bunun ilişkilerime bi katkısı da olmadı yine bitti yine bitti.
 9. bere örmeyi düşünüyorum korkutmayın beni