• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
sevginin son dileği - debbie macomber
sevgilim,
bu mektubun seni çok şaşırtacağını biliyorum...

michael, genç yaşta kanserden kaybettiği eşinin bıraktığı ve ölümünden bir yıl sonra okumasını istediği mektupla neye uğradığını şaşırır. hayatını yalnızca sevdiği kadına adayan michael, eşinin şok etkisi yaratan istekleri karşısında yaşamına nasıl devam edeceğini bilemez. onun sağduyusundan bir an olsun şüphe duymayan michael, kendisine yeni bir hayatın kapılarını açacak maceraya ister istemez dahil olur.

okurlarını her zaman aşka, umuda ve yeni başlangıçlara sürükleyen debbie macomber, sevginin son dileği'nde kaybedilenlerin ardından hayata tutunmaya çalışan insanlara mutluluğun işaretini sunuyor.


  1. konusu, kurgusu p.s. i love you - richard lagravenese filminin ters cinsiyetlisi olan debbie macomber romanı. yazarın diğer kitaplarına göre daha az karakterin hayatından bahsediyor bu kitap ama tahmin edilebilir ve mutlu son durumu aynı.

    debbie macomber kitaplarını kafam dağılsın, arka arkaya iki gerilim - dedektiflik kitabı filan okumayayım ve 1.5. -2. baharında hayatlar göreyim diye okuyorum genelde ama bu kitapta bir de kapağına vuruldum:) hatta şöyle ki, ben bu kapağı kitapçıda görüp 13. kitap fuarından alırım diye yayınevine bakmayıp, daha önce diğer kitaplarını aldığım martı yayınları'nın standında görevlileri hafif yormuş olabilirim, "7. kitap, pembe bisiklet var kapakta, hayır adını hatırlamıyorum ama nasıl olmaz burada ya" gibi garip ama hevesli cümlelerle :)