seyahat etmek istenen ilginç yerler - youreads 1. Yutacán, meksika derim kesinlikle, başka da bir yer demem.^:en azından şimdilik (göz kırpan gülümseme)^

  Maya'ların yaşadığı yerleri bir bir gezmek ve o muhteşem doğa ile bütün hissetmek muhteşem bir macera olurdu.

  öyle on numara, beş yıldız otellerde falan kalıp, teninizi bronzlaştırma tatillerinden değil ama bahsettiğim. salaş sevimli bir yerler bulup, orada yaşayacağınız harika zamanı, tarihin izlerine dokunarak geçireceğiniz bir tatil düşleyin.

  doğanın içinde kaybolmaya.. yok olmaya.. o doku ile bir olmaya gittiğiniz.

  işte bu Chichen Itza'daki en ünlü maya tapınağı el castillo .
  maya'lar da ki ismiyle kukulkan piramiti

  2007'de dünyanın yedi harikasından biri ilan edildi. bu yeri bu kadar mühim yapan şeylerin başında maya'ların matematik ve astronomi bilgilerini döktürmüş olmasıdır.

  bu tapınağın 4 yönünden yükselen merdivenlerin 91 basamak olması. 4*91=364 yani bu 4 mevsim ve aynı zamanda 1 yıl gün sayısı demek oluyor ve bunun gibi daha bir çok şey.

  bir de tabii muhteşem doğası var keşfetmeyi çok istediğim.

  yucatan yarım adasının doğal güzellikleri de bunlar işte
  ahh bir de bu var tabii.. orda oturan kişinin yerinde olmayı ne çok isterdim mesela

  ve denizi çok sevmeme rağmen dibini görmeye ölesiye korkan ben, oradaki eşsiz doğanın bir de su altı kısmını keşfetmeyi çok isterdim. dalış yapılan harika mağaralar var.
  o da şöyle oluyor

  siz deyin ki bir tatil altı üstü..
  ben deyim ki; müthiş bir macera ^:düşlerken bile yüzümde engellenemeyen kocaman bir gülümseme yayılıyor. varın siz hesap edin oraları görme isteğini.^

  düzenleme: imla
 2. İbizaya gidip one night takılmak bunun gibilerle
 3. ilgaz