seyahat etmek istenen ilginç yerler - youreads 1. izlanda da volkanik dağları görmek istiyorum.

  jules verne hayranıyım
  dkare
 2. ben de orta asya'da atalarımın at koşturduğu düzlüklerde at koşturmak istiyorum.keçe çadırda kalmak, türk ezgisi dinlemek istiyorum.geleneksel türk kıyafetimi giyip yay çekmek istiyorum.
 3. gelidonya deniz feneri- adrasan/antalya.
  adrasan tam olarak saklı bir cennet, yazın kendinize sakin bir tatil ve kafa dinleme yeri arıyorsanız bir göz atın derim. birkaç butik otel dışında çok az bozulmaya uğramış bir doğaya sahip. sadece tek bir koyu var ancak belki de antalya'nın en güzel sahili. ilıcadan sonra gördüğüm en güzel koy diyebilirim. fenere gelirsek, takıntılı lighthouse durur mu, duyduğum gibi bir fener olduğunu aldım arabayı çıkmaya kalktım. yol boyunca deniz harika manzarasıyla size eşlik ediyor. kaç km gittik bilmiyorum, ancak o kadar virajlı ve taşlıydı ki yollar, arkada oturan since 2014 yeğenim her zamanki gibi dediğini yaptırdı. dayanamadık o haline, döndük. meğer zaten yolun belli bir kısmından sonrasında yürümen gerekiyormuş. yani ben fenere çıkamadım, ama bekçisiyle bile facebook'tan iletişime geçtim:)) bu yaz hedefim akdeniz, gelidonya, ileri!
 4. Yutacán, meksika derim kesinlikle, başka da bir yer demem.^:en azından şimdilik (göz kırpan gülümseme)^

  Maya'ların yaşadığı yerleri bir bir gezmek ve o muhteşem doğa ile bütün hissetmek muhteşem bir macera olurdu.

  öyle on numara, beş yıldız otellerde falan kalıp, teninizi bronzlaştırma tatillerinden değil ama bahsettiğim. salaş sevimli bir yerler bulup, orada yaşayacağınız harika zamanı, tarihin izlerine dokunarak geçireceğiniz bir tatil düşleyin.

  doğanın içinde kaybolmaya.. yok olmaya.. o doku ile bir olmaya gittiğiniz.

  işte bu Chichen Itza'daki en ünlü maya tapınağı el castillo .
  maya'lar da ki ismiyle kukulkan piramiti

  2007'de dünyanın yedi harikasından biri ilan edildi. bu yeri bu kadar mühim yapan şeylerin başında maya'ların matematik ve astronomi bilgilerini döktürmüş olmasıdır.

  bu tapınağın 4 yönünden yükselen merdivenlerin 91 basamak olması. 4*91=364 yani bu 4 mevsim ve aynı zamanda 1 yıl gün sayısı demek oluyor ve bunun gibi daha bir çok şey.

  bir de tabii muhteşem doğası var keşfetmeyi çok istediğim.

  yucatan yarım adasının doğal güzellikleri de bunlar işte
  ahh bir de bu var tabii.. orda oturan kişinin yerinde olmayı ne çok isterdim mesela

  ve denizi çok sevmeme rağmen dibini görmeye ölesiye korkan ben, oradaki eşsiz doğanın bir de su altı kısmını keşfetmeyi çok isterdim. dalış yapılan harika mağaralar var.
  o da şöyle oluyor

  siz deyin ki bir tatil altı üstü..
  ben deyim ki; müthiş bir macera ^:düşlerken bile yüzümde engellenemeyen kocaman bir gülümseme yayılıyor. varın siz hesap edin oraları görme isteğini.^

  düzenleme: imla
 5. pripyat-ukrayna

  çernobil faciasindan sonra tam bir hayalet sehir olmustur..

  1970´de kurulmus..1986´da terkedilmis..

  canli bir tarih müzesi bence..30 seneden beri el dokunulmamis..

  yazarken bile heyecanlandim..keske para biriktirebilsemde gidip görsem..

  he bir de kapalimaras var..
 6. mikronezya ve hidrojen bombasının ilk denemesinin yapıldığı (hiroşimadaki bombadan 10 kat daha etkiliymiş) marshall adası diyorum.
 7. tabii ki izlanda'daki blue lagoon.
  +vancouver island
 8. ilgaz