shigatsu wa kimi no uso - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
shigatsu wa kimi no uso
piano dahisi arima kousei, çocuk müzisyenler yarışmasını kazandıktan sonra herkes onun adını öğrenmiştir. fakat; ona en çok destek veren annesinin ölümünden sonra zihinsel ve duygusal bir çöküş yaşayan kousei, artık kendi piyanosunun sesini bile duyamaz olmuştur. bu olayın üstünden iki sene geçtikten sonra bile, piyanoya dokunamayan kousei, bütün yaşamını böyle gideceğini düşünürken tanıştığı bir kız her şeyi değiştirecektir.
başına buyruk bir kemancı olan miyazono kaori, kousei’nin müzik hayatına geri dönmesine yardım eder ve onu alışık olmadığı bir stilin içine sürükleyerek yeni şeyler keşfetmesini sağlar.
hikâyemiz, ikilinin ve arkadaşlarının müzik ile yaşadıkları maceraları konu alıyor.
aynı adlı mangasından uyarlanmıştır.


 1. your lie in april olarak da bilinir. 200'ü aşkın anime izlemiş bir birey olarak gözyaşı dökmeye meyilliyseniz kesinlikle hıçkırarak ağlayacağınız bir animedir diyebilirim. ah kaori-chan yaktın beni.
  bozuk
 2. animasyon konusunda epey ucuza kaçmışlar. bazı sahnelerde daha çok detay vermek için, sık sık sabit duran sahne ve zoom yapılan sabit duran sahne kullanılmış.

  senaryoda pek çok klişe var. söyleyip tat kaçırmayayım. plot oldukça beklendik.

  yine de oldukça beğendim. kullandıkları klasik müzik eserleri, müzisyen-seyirci ilişkisini tasvirleri... çok hoştu. insanların aklında yer edecek anılar yaratmayı başarıyorlar. eğer biraz duygulanmak istiyorsanız ve "burukluk" peşindeyseniz, ağlatmayı da başarıyor. severek izledim, gömdüğüme bakmayın.