• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
sıcak bölge - richard preston
1994.
orijinal adi: "the hot zone"

kitap.radikal.com.tr'den alinti:
"virüs, on kurbanından dokuzunu öyle çabuk ve korkunç bir şekilde öldürüyor ki, biyotehlike (hayati tehlike) uzmanları bile şaşkın. havadan yayılıyor, son derce bulaşıcı ve büyük bir amerikan şehrinin sayfiyelerini mahvetmek üzere. bunu durduracak bir yol yok mu?
1989 kışında, washington d. c. dışındaki bir ordu tesisinde bu kıyamet günü senaryosu gerçekten bir olasalık gibi görünüyordu. biyotehlike uzay giysileri giymiş olan askerler ve bilim adamları, egzotik bir ''sıcak'' virüsün yayılmasını durdurmak için görevlendirildi. bu umutsuz operasyon, daha önce hiç görülmemiş tehlikeli koşullarda gizlice on sekiz gün sürdü.
sicak bölge, ilk kez olarak bu dramatik hikayeyi ilk kez anlatıyor, nadir ve öldürücü virüslerin insanlara bulaşmasını, tüyleri diken diken eden bir anlatımla sunuyor. uzaklarda bir ormanda, bir mağaradan çıkan ölümcül organizmaların, afrika semalarında insan -virüs bombasına dönüşmüş bir hastayla biyogüvenlik düzeyi 4 olan bir askeri labarutuvara taşınmasını, kendilerini aniden ve korkunç bir şekilde öldürülebilecek ölümcül virüslerle araştırma çalışmaları yapan bilim adamlarını anlatan sicak bölge, birkaç yıl önce ancak bir bilim kurguya konu olabilecek olayları gözler önüne seriyor. dünyanın tropikal vahşi yaşamı tahrip edilirken, yağmur ormanlarında uzun zamanlardan beri yaşamakta olan ve hiç bilinmeyen virüsler de insanlara bulaşıyor. aids'' in ortaya çıkması bu sürecin bir sonucu ve bu tür virüsler gelecekte insanlar için kimbilir daha ne ölümcül tehlikeler yaratacaklar!..."

Sonuç bulunamadı.